Yetişkinlik Dönemi Din Eğitimi – Mustafa Köylü Pdf İndir

Kasım 25, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=Mustafa Köylü“>Mustafa Köylü yazarı tarafından yazılan Yetişkinlik Dönemi Din Eğitimi kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Yetişkinlik Dönemi Din Eğitimi

Yetişkinlik Dönemi Din Eğitimi Kitabının Kısa Özeti Oku

Yetişkinlik Dönemi Din Eğitimi kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

Şimdiye kadar yetişkinlerin din eğitimi ihmal mi edilmiştir, din eğitimi onlara çeşitli şekillerde verilmiyor muydu? Elbette onlara da din eğitimi veriliyordu. Ancak buradaki ikilem şu olmuştur. Nasıl ki insanoğlu daha kendisini tanımadan uzayı, denizleri, okyanusları ve diğer canlıları ve cansız alemi tanımaya kalkıştıysa, aynı durum eğitim alanında da kendisini göstermiş; eğitimciler ve psikologlar işe yetişkinlerden başlayacakları veya en azından insanı bir bütün olarak ele alıp inceleyecekleri yerde, çalışmalarının büyük bir kısmını çocuklara ayırmışlardır. Dolayısıyla 17. hazırdan 20. asrın ikinci yarısına kadar, hep çocukların biyolojik, psikolojik ve sosyal gelişimleri incelenerek, tüm eğitim ve öğretim çalışmaları onların bu özelliklerine göre ayarlanmış ya da geliştirilmiştir. Yetişkinlerin eğitimi bu günlere kadar ya tamamen ihmal edilmiş, ya da çocuklar için geliştirilen eğitim ve öğretim metod ve ilkelerinin yetişkinler için de aynı olacağı düşünülmüştür. Oysa bu kabul edilecek bir durum değildir. Zira nasıl ki, çocuklarla yetişkinlerin fiziki, sosyal ve psikolojik gelişimleri; ilgi, alaka ve kabiliyetleri birbirinden farklı ise, aynı şekilde onların eğitim ve öğretimleri de farklı olacaktır. İşte bir taraftan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeler, diğer taraftan insanın yaşam süresinin uzamasıyla yetişkinler dünyasına ilişkin araştırmalar da yoğunlaşmış, ortaya tamamen kendine özgü metod ve tekniklerle, “yetişkinlerin eğitimi ve öğretimi” sanatı anlamına gelen “andragoji” bilim dalı doğmuştur. Artık şu anlaşılmıştır ki, yetişkinler çocuk değildir, o halde onların eğitimi ve öğretimi de farklı olmalıdır.

Yetişkinlik Dönemi Din Eğitimi Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Yayın Tarihi 2014-10-31
ISBN 9756324066
Baskı Sayısı 3. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 296
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 14.5 x 21.5 cm

Yetişkinlik Dönemi Din Eğitimi PDF İndir

Yetişkinlik Dönemi Din Eğitimi kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=Mustafa Köylü“>Mustafa Köylü isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Mustafa Köylü yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=Mustafa Köylü“>Mustafa Köylü Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.