Yahudi Düşüncesinde İslam Algısı İbn Meymun (Maimonides) Örneği – Yasin Meral Pdf İndir

Ekim 24, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=Yasin Meral“>Yasin Meral yazarı tarafından yazılan Yahudi Düşüncesinde İslam Algısı İbn Meymun (Maimonides) Örneği kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Yahudi Düşüncesinde İslam Algısı İbn Meymun (Maimonides) Örneği

Yahudi Düşüncesinde İslam Algısı İbn Meymun (Maimonides) Örneği Kitabının Kısa Özeti Oku

Yahudi Düşüncesinde İslam Algısı İbn Meymun (Maimonides) Örneği kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

İslam kaynaklarında Yahudiler hakkında pek çok bilgi yer almaktadır. Buna mukabil Yahudi kaynaklarında İslam ve Müslümanlarla ilgili bilgiler sınırlıdır. İslam kültürüyle temas halinde olan Yahudi âlimler, diğer Yahudi âlimlere kıyasla İslam’la ilgili bilgilere daha fazla yer vermektedirler. Bu âlimler, Kur’an ve hadislere doğrudan atıfta bulunmaktadırlar. Ayrıca Yahudi âlimlerin, bu eserlerde genellikle Müslümanların Yahudilere yönelttiği eleştirilere cevap verdikleri görülmektedir. Eserlerinde İslam’la ilgili değerlendirmelere yer veren Yahudi âlimler arasında Saadya Gaon, Yehuda Halevi, Natanel ben Feyyûmî, İbn Meymûn (Maimonides), Şlomo İbn Adret ve Şim‘on ben Tsemah Duran gibi isimler zikredilebilir. Bu âlimlerden İbn Meymûn, Yahudilerin İslam’a bakışındaki etkisiyle öne çıkmaktadır. Doktora tezi olarak hazırlanan bu çalışmada İbranice ve Arapça orijinal kaynaklar kullanılarak Yahudi Düşüncesinde İslam algısı Orta Çağ’ın en büyük Yahudi filozofu sayılan İbn Meymun üzerinden detaylıca işlenmektedir.

Yahudi Düşüncesinde İslam Algısı İbn Meymun (Maimonides) Örneği Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Yayın Tarihi 2017-06-01
ISBN 6059281485
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 288
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 14 x 21 cm

Yahudi Düşüncesinde İslam Algısı İbn Meymun (Maimonides) Örneği PDF İndir

Yahudi Düşüncesinde İslam Algısı İbn Meymun (Maimonides) Örneği kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=Yasin Meral“>Yasin Meral isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Yasin Meral yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=Yasin Meral“>Yasin Meral Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)