Yağmurun Gelini Pdf İndir

Ekim 15, 2017

Yağmurun Gelini

Kitabın konusu dünya güzeli olan Delal’in, Şiyar’la evlenmek üzere Atmalı köyüne giderken geçiyor. Büyük bir ziyafet vardı. Davullar zurnalar çalıyordu. Herkes çok mutluydu. Delal odada beklerken Şiyar’dan kimse haber alamıyordu. Şiyar’ın yerini kardeşi Diyar biliyordu ama oda herkes gibi bekliyordu. Bir anda atı Cengaver göründü üstünde Şiyar’ın cansız bedeniyle. O mutlu gün herkes için bitmişti.

Töreler gereği Delal, Şiyar’ın kardeşi Diyar la evlenmek ya da başka bir köyden tanımadığı bir adamla zorundaydı. Delal, Diyar’la evlenmek istemeyip tanımadığı adamla evlendi.

Arka Kapak

“Bazen alıp başını gitmek ister insan. Uzaklara, çok uzaklara… Görürüm ki sen de alıp başını gitmek istersin buralardan. O vakit ben de seni yanımda götüreyim derim…” Delal iliklerine kadar sarsıldı. Sonra ani bir öfke hissetti içinde. “Doğrudur,” diye bağırdı. “Uzaklara, hem de çok uzaklara gitmek isterim… Fakat Şiyar’ımın olmadığı bir yere de gitmek istemem.” Mamo sakinliğini hiç elden bırakmadı. “İstersen acele hüküm verme,” dedi. “Yarın sabaha kadar vaktimiz vardır. Bilesin ki benim oğlum da senin gibi yaralıdır. Bu kötü günlerinizde birbirinize yoldaş olursunuz kızım. Baran’ım elbette iyileşecek, bir gün ayağa kalkacaktır. O zaman da senin yaralarını o iyi edecektir…” Düğün günü güzeller güzeli Delal, gelin alayıyla damat evine vardığında hayatının en mutlu gününü yaşıyordu, ta ki Şiyar’ının atı Cengâver bir başına ortaya çıkıncaya kadar… Nasıl olmuştu da mutluluk bu kadar çabuk uçup gitmişti ellerinin arasından? Nasıl olmuştu en güzel günü kara güne dönüşüvermişti? Şimdi nasıl Şiyar’ın kardeşi Diyar’a eş olacaktı? Töreye nasıl karşı gelecekti? Sürdü Cengâver’i ölüme, ama kader ona başka bir yol çizdi. Önce Mamo’yu gönderdi, sonra da umudu… 1950’lerde sınır kaçakçılığını önlemek için tüm sınır mayınlanmış, yaşanan kayıplarla hayatlar değişmişti. Tıpkı Delal ile Şiyar’ınki gibi. Onların gerçek yaşamlarından yola çıkarak kaleme aldığı bu kitapla Sinan Akyüz, bize her ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmememiz gerektiğini hatırlatıyor. Sevginin ve cesaretin gücüyle… İncir Kuşları, Piruze, Aşk Başka Evde gibi çok okunan kitapların yazarından yine soluk soluğa okuyacağınız bir roman…

Sayfa Bilgisi

Yayın Yönetmeni : Mustafa Küpüşoğlu

Medya Cinsi : Ciltsiz

İlk Baskı Yılı : 2017

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 333

Baskı Sayısı : 1. Basım

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

9 Yorum

 • Büşra Ekim 17, 2017, 8:58 pm

  Linki atabilir misiniz lütfen

 • biri Kasım 21, 2017, 6:13 pm

  Gönderir misiniz ?

 • zere Aralık 13, 2017, 10:20 pm

  kitabı gönderebilirmisiniz

 • Serhat Şubat 19, 2018, 10:21 pm

  Pdf i yollayabilir misiniz

 • Hazal Şubat 20, 2018, 8:54 pm

  Merhaba kitabi gonderebilir misiniz .

 • Gizem Temmuz 6, 2018, 2:13 am

  Merhaba, kitabı yollayabilir misiniz?

 • ayşe Ağustos 29, 2018, 3:00 am

  Merhaba kitabın linki ni banada yollarmısınız?

 • fatma Aralık 14, 2018, 12:55 pm

  merhaba kitabı gönderirmisiniz

 • suskun Aralık 25, 2018, 8:22 pm

  Banada gonderirmisimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)