Yabancılaşma ve Din Dinsel Yabancılaşmanın Sosyal Psikolojik Analizi – Prof. Dr. Faruk Karaca Pdf İndir

Ekim 30, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=Prof. Dr. Faruk Karaca“>Prof. Dr. Faruk Karaca yazarı tarafından yazılan Yabancılaşma ve Din Dinsel Yabancılaşmanın Sosyal Psikolojik Analizi kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Yabancılaşma ve Din Dinsel Yabancılaşmanın Sosyal Psikolojik Analizi

Yabancılaşma ve Din Dinsel Yabancılaşmanın Sosyal Psikolojik Analizi Kitabının Kısa Özeti Oku

Yabancılaşma ve Din Dinsel Yabancılaşmanın Sosyal Psikolojik Analizi kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

Farklı perspektiflerden çeşitli anlamlar yüklenen yabancılaşma kavramı, idrak etmekte olduğumuz milenyum çağıyla birlikte yeni anlamsal açılımlara kavuşmuş durumdadır. Bireysel ve toplumsal olarak iki temel kategoride ele alınan yabancılaşma olgusuna dinî perspektiften bakıldığında, bu iki kategori kendiliğinden birleşmektedir. Zira din gibi insanı bir bütün olarak geliştirmek amacında olan sistemlerde meydana gelen yozlaşma, hayatının değişik evrelerinde yabancılaşmanın farklı yüzleriyle karşılaşmak zorunda olan insan için yeni bir takım zorlukları da beraberinde getirmektedir. Elinizdeki eserde, yabancılaşma kavramına sosyolojik ve felsefi perspektiften yüklenen anlamlar yanında, dinî hayatta meydana gelen yozlaşma ve yabancılaşmayla ilgili zengin psiko-sosyal analizler bulunmaktadır. Yabancılaşmayla ilgili tecrübî verilere de yer verilen eserde, insanın kendine yabancılaşmasından topluma yabancılaşmasına, cemaat halinde icra edilen ibadetlerden bireysel ibadetlerde kullanılan dile kadar dinî uygulamaların işlev ve fonksiyonlarıyla ilgili önemli bulgu ve değerlendirmelere yer verilmiştir.

Yabancılaşma ve Din Dinsel Yabancılaşmanın Sosyal Psikolojik Analizi Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Yayın Tarihi 2014-03-01
ISBN 9758646579
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 320
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 21.5 cm

Yabancılaşma ve Din Dinsel Yabancılaşmanın Sosyal Psikolojik Analizi PDF İndir

Yabancılaşma ve Din Dinsel Yabancılaşmanın Sosyal Psikolojik Analizi kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=Prof. Dr. Faruk Karaca“>Prof. Dr. Faruk Karaca isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Prof. Dr. Faruk Karaca yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=Prof. Dr. Faruk Karaca“>Prof. Dr. Faruk Karaca Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.