Tuz ve Işık – Hakan Olgun Pdf İndir

Ekim 26, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=Hakan Olgun“>Hakan Olgun yazarı tarafından yazılan Tuz ve Işık kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Tuz ve Işık

Tuz ve Işık Kitabının Kısa Özeti Oku

Tuz ve Işık kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

Hz. İsâ Hıristiyan ilahiyatında teslîsin ikinci ilâhî unsuru olarak boynu bükük, gözü yaşlı, elinde asasıyla insanlar arasında gezinen ve bu dünyadan çok manevî âleme has, adeta insanlık ötesi bir figür olarak resmedilmiştir. Kiliselerde çarmıhta acı çekerek hayatını veren bu Mesih görüntüsü, Batı’nın kurgusal Hıristiyan teolojisinin merkezini oluşturmuştur. Müslümanlar elbette Hz. İsa’nın çarmıhta öldüğüne inanmamaktadır; ancak hepsi bu kadar. Pek çok Kur’ân ayetine rağmen, onun nebevî mesajı hakkında doğru bilgilere sahip olduğumuz söylenemez. Kur’ân’ın yanı sıra Hz. isâ hakkında önemli kaynak ise mevcut İncil metinleridir. Özellikle Matta” İncili’ndeki Dağ Vaazı, Hz. isa’nın peygamberlik misyonunu ve ilâhî mesajını keşfetmemiz için oldukça münbit bir kaynaktır, işte bu çalışmada, Hz. isa’nın peygamberlik misyonu, daha çok onun mevcut incil metinlerinde yer alan Dağ Vaazı öğretilerine dayalı olarak araştırılmıştır. Bu vaazda Hz. isâ, kendi döneminde Yahudilerin dinlerini, şekil ve kurallar manzumesine hapsedip riyakârlık kaynağına dönüştürdüklerine, aşırı derecede dünyevîleşerek iman, adalet, merhamet ve samimiyet duygularını terk ettiklerine işaret etmiştir.

Tuz ve Işık Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Yayın Tarihi 2016-12-22
ISBN 9755747484
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 198
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 14 x 22 cm

Tuz ve Işık PDF İndir

Tuz ve Işık kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=Hakan Olgun“>Hakan Olgun isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Hakan Olgun yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=Hakan Olgun“>Hakan Olgun Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)