Türkiye Sosyal Tarihinde İslamın Macerası Makaleler-İncelemeler – Ahmet Yaşar Ocak Pdf İndir

Ekim 24, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=Ahmet Yaşar Ocak“>Ahmet Yaşar Ocak yazarı tarafından yazılan Türkiye Sosyal Tarihinde İslamın Macerası Makaleler-İncelemeler kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Türkiye Sosyal Tarihinde İslamın Macerası Makaleler-İncelemeler

Türkiye Sosyal Tarihinde İslamın Macerası Makaleler-İncelemeler Kitabının Kısa Özeti Oku

Türkiye Sosyal Tarihinde İslamın Macerası Makaleler-İncelemeler kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

Alanında otorite olarak kabul edilen Ahmet Yaşar Ocak’ın Türkiye Sosyal Tarihi’nde İslamın yerine dair önemli bir çalışma. Ocak bu kitabında, 13. yüzyıldan başlayarak, görünürde siyasal ve kültüreş, ama temelinde Cumhuriyet’in kuruluşundan beri üstü kapatılan, merkezle çevre arasında İslam’la bir tür gecikmiş “satıhaltı” hesaplaşmanın yaşandığı günümüze kadar süregelen Türkiye tarihinde İslamın sergilediği panoramayı gözler önüne seriyor.”Türkiye Selçukluları ve Osmanlı’da İslam”, “İslami Bilimler ve Modernleşme”, “Günümüz Türkiyesi’nde İslami Düşünce”, “İslam Mitolojisi” gibi makalelerin yanında, “Kesikbaş”, “Tenasüh (Reenkarnasyon), “Zendeka ve İlhad” başlıkları altında üzerinde çok konuşulan ama bilgi sahibi olunmayan mevzulara açıklık getiriyor.Kitap, Bernard Lewis’in tabiriyle “başka hiçbir Müslüman millette olmadığı kadar benliğini İslama gömmüş bir millet”in bu dinin kendi siyasal, toplumsal, kültürel yaşantısında ve özellikle de davranışlarını yönlendiren zihinsel dünyasındaki macerasını anlamaya hasredilmiş tespitlerden ve yorumlardan oluşuyor.

Türkiye Sosyal Tarihinde İslamın Macerası Makaleler-İncelemeler Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Yayın Tarihi 2015-11-23
ISBN 6051142913
Baskı Sayısı 3. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 240
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Türkiye Sosyal Tarihinde İslamın Macerası Makaleler-İncelemeler PDF İndir

Türkiye Sosyal Tarihinde İslamın Macerası Makaleler-İncelemeler kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=Ahmet Yaşar Ocak“>Ahmet Yaşar Ocak isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Ahmet Yaşar Ocak yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=Ahmet Yaşar Ocak“>Ahmet Yaşar Ocak Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)