Susi’nin ve Paul’ün Gizli Günlükleri (8-12 yaş) – Christine Nöstlinger Pdf İndir

Mayıs 18, 2019

[thumbnail]
Türkiye’nin en iyi PDF kitap indirme sitesine hoşgeldiniz. Bu site içerisinde Susi’nin ve Paul’ün Gizli Günlükleri (8-12 yaş) gibi kitapları ücretsiz olarak indirebilir ya da doğrudan okuyabilirsiniz.

Christine Nöstlinger yazarı tarafından yazılan Susi’nin ve Paul’ün Gizli Günlükleri (8-12 yaş) kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Susi’nin ve Paul’ün Gizli Günlükleri (8-12 yaş)

Susi’nin ve Paul’ün Gizli Günlükleri (8-12 yaş) Kitabının Kısa Özeti Oku

Susi’nin ve Paul’ün Gizli Günlükleri (8-12 yaş) kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir. Kitap kategorisi Çocuk bölümüdür.
Aynı olaya kızlar nasıl, oğlanlar nasıl bakar?Dünya çocuk edebiyatının çok ödüllü usta yazarı Christine Nöstlinger, bir kızla bir oğlanın günlüklerini tek kitapta sırt sırta birleştiriyor. Önden Susi’nin, arkadan Paul’ün günlüğünün farklı kapaklarla başladığı bu ilginç kitabın sonu, ortasında. Aynı olayların bir kızla bir oğlanın gözünden ne denli farklı algılandığını ve anlatıldığını çarpıcı bir gerçekçilikle gözler önüne seren kitap, aile içi ilişkilerin çocuklar üstündeki etkilerini ve hoşgörünün önemini başarıyla vurguluyor. Susi’nin en yakın arkadaşlarından, Türk bir işçi ailesinin oğlu olan Ali’yse kitabın önemli karakterlerinden biri olarak dikkati çekiyor. İlginç biçimi, yalın dili, tarafsız bakış açısı ve kurgusuyla Nöstlinger’den yeni bir başyapıt daha!..Paul, ailesinin şehir dışındaki evinden, annesiyle birlikte Viyana’ya geri dönmüştür. Ancak, aynı sınıfı ve sırayı paylaştığı Susi bu dönüşten pek memnun kalmaz. Çünkü Susi, birlikte geçirdikleri yaz tatilinden sonra, Paul’ün dayanılmaz ve ukala biri olduğunu düşünmektedir. Üstelik Paul, sınıflarındaki Türk bir işçi ailesinin oğlu olan Ali’yi de her fırsatta aşağılamaktadır. Susi, arkadaşlığına değer verdiği Ali’ye karşı bu davranışları nedeniyle Paul’e daha da çok öfkelenir. Arkadaşlarına sık sık yalan söylemekten çekinmeyen Paul, ailesine ilişkin gerçekleri de saklar. Gittikçe daha da çekilmez olan Paul günün birinde evden kaçınca, Susi onun hakkındaki gerçeklerin farkına varmaya başlar…

Susi’nin ve Paul’ün Gizli Günlükleri (8-12 yaş) Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Çevirmen: Mine Kazmaoğlu
Çizer: Christine Nöstlinger
Yayın Tarihi 2007-06-01
ISBN 9756227109
Baskı Sayısı 5. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 120
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 12 x 18 cm

Susi’nin ve Paul’ün Gizli Günlükleri (8-12 yaş) PDF İndir

Susi’nin ve Paul’ün Gizli Günlükleri (8-12 yaş) kitabı, Christine Nöstlinger isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Christine Nöstlinger yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

Christine Nöstlinger Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

4 Yorum

 • Hüeeyin Kasım 30, 2019, 2:22 pm

  Müthiş

 • AHMET Kasım 30, 2019, 2:43 pm

  çok iyi

 • zeki Mayıs 4, 2020, 5:13 pm

  klshcsdkjfkl

 • zeki Mayıs 4, 2020, 5:15 pm

  dfagdgwrsc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.