Sufi’nin Bilgi Yolu – William C. Chittick Pdf İndir

Kasım 8, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=William C. Chittick“>William C. Chittick yazarı tarafından yazılan Sufi’nin Bilgi Yolu kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Sufi’nin Bilgi Yolu

Sufi’nin Bilgi Yolu Kitabının Kısa Özeti Oku

Sufi’nin Bilgi Yolu kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

“Doğu bilimleri tarihinde İbn-i Arabî düşüncesiyle ilgili ilk defa böylesine kapsamlı bir çalışmaya sahibiz. William Chittick, İbn-i Arabî’nin başyapıtından pek çok bölümü tercüme edip, onları dinbilimsel bağlamına oturtarak metafizik tasavvuruyla ilgili hem İslam dünyasında hem de Batılılar arasında var olan pek çok yanlış anlaşılmayı gideriyor. Chittick, bunu son derece açık ve anlaşılır bir biçimde yapıyor. Bu kitap, İslâm maneviyatıyla ilgili çalışmaların en önemli kilometre taşlarından biri olarak kalacaktır.”                                                   – Annemarie Schimmel, Harvard Üniversitesi “İnsanın insanlığını koruyup aynı zamanda bütün âlemle merhamet ve şefkate dayalı bir ilişki inşa edebilmesi için bugün itibariyle varolan en üstün ve kıymetli kaynak İbn-i Arabî’dir.”William Chittick, Sufi’nin Bilgi Yolu’nda İbn-i Arabî’nin bakışını derinlemesine ve kapsamlı bir şekilde anlatıyor. Kitap, İbn-i Arabî’nin insanın mükemmelliği ile ilgili düşüncelerini, ilahiyat, varlık, bilgi, Kur’ân tefsiri ve ebedi kurtuluşa dair görüşlerini açıklıyor. Metodolojik bir üslubun kısıtlamalarına bağlı kalmayan sarih ve berrak dil, kitabı diğer manevi geleneklere aşina olanlar için anlaşılır kıldığı gibi, sahip olduğu akademik çerçeve de konunun uzmanlarına hitap ediyor.“Konevî’nin etkisiyle ilgili İstanbul’da keşfettiğim harika şeylerden biri Fatih Sultan Mehmet’in, onun düşünce okuluna mensup olduğunu öğrenmek olmuştu. Süleymaniye’deki yazma eserleri okurken, üzerlerindeki resmî mühürden bunların çoğunun Sultan Mehmet’in özel koleksiyonuna ait olduğunu fark ettim.”Kitapta Fütûhât-ı Mekkiyye’den yaklaşık altı yüz bölümün tercümesi var. Sadece bu, Fusûsu’l Hikem’in toplam hacminin neredeyse iki katı. Son derece zengin kavramlar dizini de kitabın Sufizm ve genel olarak İslâm düşüncesi alanlarında paha biçilmez bir referans kaynağı olmasını sağlıyor.William Chittick, State University of New York, Dini Araştırmalar Bölümü’nde profesör olarak görev yapmaktadır. Kapısını çalıp ısrarla, ümitle pür dikkat bekledimTa ki çehresinin azameti gözün önünde belirene kadarGel dedi… Hepsi bu,Varlığın bilgisiyle doldu bütün kalbimGeride Allah’tan gayrısı kalmadı.

Sufi’nin Bilgi Yolu Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Çevirmen: Ömer Saruhanlıoğlu
Yayın Tarihi 2018-05-22
ISBN 6059318235
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 504
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 16 x 23 cm

Sufi’nin Bilgi Yolu PDF İndir

Sufi’nin Bilgi Yolu kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=William C. Chittick“>William C. Chittick isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser William C. Chittick yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=William C. Chittick“>William C. Chittick Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

5 Yorum

 • Hakan Şubat 21, 2020, 8:38 pm

  Kitapı başka formatlara da çevirek mümkün mü?

 • fje Nisan 20, 2020, 3:44 pm

  bu kitab koumayı gerçekten çok istiyorum

 • fje Nisan 20, 2020, 3:55 pm

  William C. Chittick sufinin bilgi yolu kitabını pdf indiremedim yardım ederseniz sevinirim

 • duygu Nisan 25, 2020, 11:06 am

  sufinin bilge yolu

 • bilgin Mayıs 11, 2020, 4:16 am

  merhaba, teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.