Stefan Zweig Seti (10 Kitap) – Stefan Zweig Pdf İndir

Kasım 16, 2018

[thumbnail]
Türkiye’nin en iyi PDF kitap indirme sitesine hoşgeldiniz. Bu site içerisinde Stefan Zweig Seti (10 Kitap) gibi kitapları ücretsiz olarak indirebilir ya da doğrudan okuyabilirsiniz.

Stefan Zweig yazarı tarafından yazılan Stefan Zweig Seti (10 Kitap) kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Stefan Zweig Seti (10 Kitap)

Stefan Zweig Seti (10 Kitap) Kitabının Kısa Özeti Oku

Stefan Zweig Seti (10 Kitap) kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.
Amok KoşucusuBilinmeyen Bir Kadının Mektubu Bir Kadının Yaşamından Yirmidört SaatKorkuMürebbiyeOlağanüstü Bir GeceSatranç Yakıcı SırAy Işığı Sokağı Bir Çöküşün Öyküsü Stefan Zweig 20. yüzyılın usta yazarlarındandır. Roman, şiir, deneme, biyografi ve oyun gibi farklı türlerde yetkin ürünler vermiştir. Ardında bıraktığı unutulmaz öykü ve novellalar ona büyük bir ün kazandırmıştır. Zweig öykülerinde insan doğasının zayıf ve güçlü yanlarını ortaya koyarken empatiyi elden bırakmaz. İnsani duyguları keskin gözlemciliği ve psikolojik derinliğiyle çözümler. Böylece benzersiz deneyimler, maceralar, büyük sırlar, marazi saplantılar, duygusal ikilemler ve gerilimler, kısacası insana dair her şey, çağları aşarak, her devrin okuruna hitap edebilen anlatılara dönüşür. İntihar olgusu yazarın zihnine musallat olan meselelerden biridir. Birçok öyküsünde intihar teması öyle ya da böyle karşımıza çıkar. 1881 yılında Viyana’da varlıklı bir Yahudi ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Zweig, yaşamı boyunca Avrupa’nın hızlı değişimine tanıklık etti. “Avrupalı” ve “dünya vatandaşı” kimliğine büyük değer veren yazar, yapıtlarında Birinci Dünya Savaşı’nın yıkıma uğrattığı “eski dünya”nın değerlerinin kayboluşunu büyük ölçüde dert edinmiştir. 1934’te Nazilerin baskısı yüzünden ülkesini terk etmek zorunda kalmış, önce İngiltere’ye, ardından 1940 yılında Brezilya’ya göç etmişti. Avrupa’nın Hitler’e köle olduğunu görerek derin bir umutsuzluğa kapılan Zweig, 1942’de ikinci eşiyle birlikte, birçok öykü karakteri gibi kendi iradesiyle yaşamına son verdi.

Stefan Zweig Kimdir?

Stefan Zweig, Viyana, Avusturya’da 28 Kasım 1881’de doğdu. Zengin bir ailede büyümüş, Zweig genç yaşta ciddi şekilde büyüdü. İngilizce, Latince, Yunanca ve Fransızca gibi dilleri konuşan Zweig, okul çağından beri şiir yazmıştır.

Alman şair Rilken’in ilk gençliğinde şubesi için önemi çok büyüktür. Bu yıllar boyunca Zweig, kalemini Rainer Maria Rilken’in etkisi altına aldı ve üniversitede felsefe okudu. Birinci Dünya Savaşı sırasında memur olarak görev yapan Zweig, savaştan sonra Salzburg’da yaşıyordu. Bir süre burada yaşadıktan sonra, Zweig bir evliliği kapatır. Salzburg’da bir villada Zweig uzun yıllar boyunca ünlü şair ve yazarlarla yakın arkadaşlıklar kurmuştur. James Joyce, Paul Valery, Thomas Mann, Franz Werfel ve Romain Rolland onların arkadaşlarından sadece bazıları. Edebiyat dünyasında önemli bir rol oynayan Stefan Zweig, Lev Tolstoy’un 100. doğum günü vesilesiyle 1928’de gerçekleşen kutlamalara katıldı.

4233_satranc-zweigZweig’in kitapları, 1933’te Nazi baskısı altında uğraşan eserler arasında. Bu yıllarda Nazilerin özellikleri, Zweig’in Yahudi kitapları ve Yahudi kitaplarının yakılmasıyla evde yayınlandı. Daha sonra ülkesinden ayrıldı. Ülkesini terk eden Zweig, Londra’ya yerleşti. 1939’da Zweig, ilk evliliğini bitiren yeni ili Heart Impulse adlı romanını yayınladı. Daha sonra yeniden evlenen Zweig, İngiliz vatandaşı oldu. Zweig, İngiltere’de bir süre yaşadı ve Brezilya’ya yerleşti. Birkaç kitap yazan Zweig, 22 Şubat 1942’de karısıyla intihar etti. Stefan Zweig Hitler’in intihar nedeni olarak yarattığı kaos ve faşist düzen kalıcı olarak bu inanç için büyük bir umutsuzluk ve kötümserlik olacağını görüşünde idi mektupta ölümünden önce yazdı.

2. Edebi kişilik

Ayrıca entelektüel olarak bilinen ve savaş karşıtı söylemleriyle tanınan Stefan Zweig, Nazilerin Nazi tehdidindeki insanlık tehdidinin farkında olduğunuzu varsayar. Çok büyük bir felakete sürükleniyoruz. Edebiyat hayatımız yok olacak. Kitapların yakıldığı ve yok edildiği bir zamanda, Zweig işinden vazgeçmedi ve hayatı boyunca birçok kitap yazdı. Çok yönlü bir yazar ve şair olan Stefan Zweig, biyografi kitaplarında özellikle önemlidir. Onun biyografileri Stendhal, Romain Rolland, Erasmus ve Nietzsche gibi önde gelen kişilikleri içerir.

Üç Büyük Üstat: Balzac, Dickens, Dostoyevski Z adlı kitap, edebiyat dünyasında büyük bir öneme sahiptir. Biyografiye ek olarak Zweig de oyun yazarı için bilinir. Drama ve trajedi türlerinde birkaç oyun yazdı. Kuşkusuz, Zweig’in en ünlü eseri “Satranç çok kusuz. Zweig, edebi otoriteler tarafından bazen uzun bir hikâye olarak ve bazen de Brezilya’da bir roman olarak atıfta bulunan Satrancig’e yazdı. Bu kitap harika bir kurgu ve stil içeriyor. Erken dönemlerinde Stefan Zweig, Paul Verlaine ve Charles Baudelaire gibi Fransız şairlerin şiirlerini Almancaya çevirdi.

3. Eserleri

*Bir Kadının Yirmi Dört Saati
*Karışık Duygular
*Yarının Tarihi
*Satranç
*Dünün Dünyası
*Tehlikeli Merhamet
*Günlükler
*Bir Kadının 24 Saat ve Bir Yüreğinin Ölümü
*Ruh Yoluyla Tedavi
*Freud ve Öğretisi

Stefan Zweig Seti (10 Kitap) Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Çevirmen: Ahmet Cemal
Çevirmen: İlknur İgan
Çevirmen: Nafer Ermiş
Çevirmen: Regaip Minareci
Çevirmen: Mahmure Kahraman
Yayın Tarihi 2017-11-10
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 777
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Stefan Zweig Seti (10 Kitap) PDF İndir

Stefan Zweig Seti (10 Kitap) kitabı, Stefan Zweig isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Stefan Zweig yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

Stefan Zweig Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

5 Yorum

 • Ggg Ağustos 12, 2019, 12:57 am

  .

 • Ggg Ağustos 12, 2019, 12:58 am

  Evet

 • Ggg Ağustos 12, 2019, 1:00 am

  ……ggghg

 • Gral Ağustos 12, 2019, 1:06 am

  Sos

 • ahmet adem Mart 19, 2020, 6:52 pm

  paylaşımınız için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.