Simavna Kadısıoğlu Şeyh Bedreddin – Franz Babinger Pdf İndir

Ekim 29, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=Franz Babinger“>Franz Babinger yazarı tarafından yazılan Simavna Kadısıoğlu Şeyh Bedreddin kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Simavna Kadısıoğlu Şeyh Bedreddin

Simavna Kadısıoğlu Şeyh Bedreddin Kitabının Kısa Özeti Oku

Simavna Kadısıoğlu Şeyh Bedreddin kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

Bu çalışmanın ana hedeflerinden biri, Şeyh Bedreddin’in liderliğinde başlayan başkaldırının tarihsel dokularını sunmak olacak. Başkaldırının psikolojik boyutlarını aktarırken, başlangıç nedenleri irdelenecek. Hareketin çıkış noktası ve sonrası tanımlanacak. Başkaldırıyı kimlerin desteklediği, kimin ve neden karşı durduğu araştırılacak. Anadolu’da var olan Şiî akımların başkaldırı kapsamında oynadıkları roller irdelenecek. Tüm bu verilerden yola çıkarak Safevi Devleti’nin öncülüğünde başlayıp kendi sınırlarını aşan öğretinin geniş kitleler tarafından neden ve nasıl kabul gördüğü sorgulanacak. Şah İsmail liderliğinde başlayan ve kısa sürede genişleyip tüm bölgeyi kapsayan Safevi Devleti’nin başarısında Şah İsmail ile Şeyh Bedreddin’in rolleri irdelenecek. Hızlı bir şekilde güçlenen Safevi Devleti’ne destek veren dervişlerin oynadıkları roller ile dervişlerin Şeyh Bedreddin ile olan bağları üzerinde durulacak. “İriş Dede Sultan İriş!” nidâsı ile “Yetiş Rabbimiz İsa Yetiş!” nidâsı arasında benzerlik ve psikolojik bağlantının varlığı sorgulanacak. Kutsanmış olduğuna inanılan “Dede Sultan’nın? Efes’te çarmıha gerilişi karşısında ödün vermez duruşu ve yeniden dirilişine olan inancın dışa vurumu anlatılacak.

Simavna Kadısıoğlu Şeyh Bedreddin Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Çevirmen: İlhami Yazgan
Yayın Tarihi 2015-10-30
ISBN 6058455955
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 192
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Simavna Kadısıoğlu Şeyh Bedreddin PDF İndir

Simavna Kadısıoğlu Şeyh Bedreddin kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=Franz Babinger“>Franz Babinger isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Franz Babinger yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=Franz Babinger“>Franz Babinger Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

4 Yorum

 • YB Ocak 31, 2020, 3:23 pm

  Teşekkür ederim

 • Ali Ergün Türköz Ocak 31, 2020, 3:44 pm

  Teşekkürler, indireceğim.

 • Ali Ergün Türköz Ocak 31, 2020, 3:47 pm

  E postama gönderirseniz sevinirim .

 • Ali Ergün Türköz Mart 30, 2020, 4:59 pm

  aliyasemin080819@gmail.com mail adresime link’i gönderebilir misiniz ? 2 ay önce de yazmıştım bir dönüş olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.