Sen On Yedi Yaşımsın Pdf indir

Eylül 15, 2017

Son dönemlerde popüler olan Sen On yedi yaşımsın adlı kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Bize bu kitabında aşık olduğu kız ile olamamasının nedenlerini aslında olması gerekenleri anlatmaktadır.

Sen On Yedi Yaşımsın Pdf Oku

Sen On Yedi Yaşımsın Pdf Oku

Onunla ilk karşılaştığında arkadaşları ile halı saha maçında karşısına çıkar. Karşı takımın kız arkadaşları ve onların arkadaşları da maçlarını izlemeye gelmiştir. Kaşına aldığı darbe sonucu yerde kalmasıyla o ve izleyenler başına toplanmıştır. Sonra o kızlardan biri onunla farklı bir şekilde ilgilenir. Boynuna doladığı şalını çıkarıp kaşına bastırır. Zaten kız da sağlıkçıdır. Hastaneye beraber gidince orada ismen tanışırlar. Adı Zümra’dır. Tanıştıklarında Zümra daha on yedi yaşındadır. Zümra’nın olgunlaşmaya ve büyümeye, kendisinin ise yaşayamadığı çocukluğu yaşamaya ihtiyacı vardır. Miraç büyük bir aşkla Zümra’ya ilk gün vurulmuştur. O gün Zümra’nın yardımıyla dikiş atılır. Elinde Zümra’dan geriye kalan o şaldır. Bir hafta sonra dikişlerini aldırmaya gider ama Zümra yok diye aldırmadan geri döner. Bir hafta sonra tekrar gittiğinde mecburen aldırır. Bir gün tanımadığı biri arar. Zümra arkadaşlarından numarasını alarak şalını ister. Çay bahçesinde buluşurlar. Yanına gitmeden uzaktan izler ve gördüğü en güzel kız olduğunu düşünür. Çok güzel bakıyordur. Bir süre oturup konuştuktan sonra evine bırakır. O gün dedesinin görmesi üzerine onunla da tanışır. Zümra’nın annesi evlendikten sonra ona dedesi Haşmet amca bakmıştır. Ondan sonra ne kadar uğraşsa da yollarını ona çıkarsa da bir yol kat edemez. Zümra’nın yaşadığı şeylerden dolayı kalın duvarları vardır ve bir türlü o duvarları aşamıyordur. Aslında birbirlerine çok uygunlardır. İkisinin de yaraları çocukluklarından gelmektedir. Onun da babası küçük yaştayken bırakıp gitmiştir. Babasızlığın, yokluğun ve eksik büyümenin acısını ikisi de çok iyi bilmektedir. Zümra’ya kendini ve aşkını bir türlü anlatamaz. Sonunda annesinin anlatmasını ister. Fakat Zümra’da bu da etki yaratmaz. Bir gün Zümra arar ve ağlıyordur. Meğer annesi üçüncü derece meme kanseridir. Bu zor döneminde de her zaman yanında olarak ona destek olur. O kendini Zümra’ya adamışken; Zümra da aslında başka birine aşıktır. Aynı şekilde o da aşkına karşılık bulamıyordur. Bunları ise ona Zümra’nın en yakın arkadaşı söylemiştir. Onun kitaplarını okuyan kız üzülmesini istemiyordur. En büyük acıyı ise o günden sonra yaşar. Zümra bir gün buluşarak hakkını helal etmesini ve artık görüşmemeleri gerektiğini söyler. Annesi hastanedeyken üvey babası nefsine hakim olamamıştır. Zümra veda ederek yanından ayrılır. O günden sonra ise annesi bu durumu öğrenince bu acıya dayanamaz. Annesinin ölümünden sonra dedesi ve anneannesi Zümra’yı alarak Malatya’ya taşınır.

Aylarca çaresizce düşündükten sonra Zümra’nın suçu olmadığına karar verir. Duygularını anlatan bir kitap bastırarak Malatya’ya gider. Malatya’da hiç ummadığı bir şeyle karşılaşır. Zümra’yı Meriç yani sevdiği çocuk ile görür. Dedesinden dinlediği kadarıyla Zümra yaşadıklarını Meriç sayesinde atlatmıştır. Haşmet amca onun mutlu olduğunu ve kendisinin de hayatına devam etmesini söyler. Onun için bu aşkta üzerine düşen vazgeçmektir. O da vazgeçer.

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

25 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.