Ölümsüz Aile PDF İndir

Kasım 28, 2017

Ölümsüz Aile

 

Mae Tuck her 10 yılda bir kere Ağustos ayı civarlarında iki oğlunu görmek için ormanın içinde ki gizli pınara doğru gitmektedir. Oğulları Miles  ve Jesse farklı şehirlerde yaşamaktadırlar. On yıl sonra ilk defa bir araya gelecekleri için hepsi çok heyecanlıydı.

 

Kasabanın zengin bir ailesi olan Foster’ların küçük kızı Winnie  evde ki baskıya dayanamayarak kaçmaya karar vermiştir. Ailesi görgü kurallarında çok katıydı ve Winnie ninde kendileri gibi olmaları istiyorlardı fakat Winnie istemiyordu. Bir gece önce evlerine bir takım elbiseli adam gelir ve bir aileyi aradığını söyler. Winnie nin anneannesi tanımadıklarını söyler tam kapıyı kapatırken bir melodi  duyar. Bu melodiyi eskiden de duymuştu bu melodiyi orman perilerinin çıkardığını düşünüyordu. Tuck Ailesinin buluşacağı gün  Winnie kurbağalarla konuşurken bir tanesi evlerinin yanındaki koruya doğru kaçmıştır ve Winnie onu takip etmiştir. Bu koru kendilerine ait olmasına rağmen hiç gitmemiştir. Koruyu çok beğenmiştir ve ailesine karşı bir karşı geldiğini düşünerek gururlanmıştı. Bir süre sonra yalnız olmadığını anlayan Winnie , Jesse yi gördü. Çocuk ayağa kalkıp yerdeki taşları kaldırınca pınar ortaya çıktı. Jesse tam sudan içerken Winnie ses çıkardı ve onu fark etti. Winnie ile Jesse tanıştılar. Winnie tam sudan içecekten Jesse onu durdurdu. Biraz bekledir ve diğer aile üyeleri de onlara katıldılar.

 

Tuck ailesi başına gelen olayı anlatmaya başladılar. 87 yıl önce bu kasaba gelen aile ormanın içinden geçerken tüm aile pınarı görüp  bu sudan içmişlerdir, atları dahil bir tek kedileri içmemiştir. Birkaç gün sonra Miles ağaçtan düşüp kafasını çarptı normalde ölmesi gereken Miles’e hiçbir şey olmamıştı. Angus ise elini çok derin kesti fakat birkaç dakika sonra yaradan hiçbir eser yoktu. Ters bir şeyler olduğunu anlayan Angus  kendini kalbinden vurdu fakat hiçbir şey olmamıştı. Nedenini anlayamamışlardı. En sonunda kedileri öldü fakat atları hala hayattaydı o zaman pınar dan kaynaklı olduğunu çözmüşlerdi. Pınar ölümsüzlük yeteneği veriyordu. Ve içen kaç yaşındaysa o yaşta kalıyordu.  Küçük kız duydukları hakkında şaşkınlık yaşıyordu. Küçük kızı evine götürdüler ve olayı anlattılar ve onlara seçme şansı verdiler. Bu esnada takım elbiseli adam onları dinliyordu ve polise haber vermişti. Tuck ailesini buldular. Mae , her şeyi öğrenen takım elbiseli adamı öldürdü ve hapise girdi. Tuck ailesi bir plan yaparak Mae yi kurtardılar.

 

Yıllar aynı kasabaya geri döndüler ve küçük kızı merak ettiler. Bir mezarlığa gittiler. Hepsi merak etmişti kızın sudan içip içmediğini, bu soru kafalarını kurcalıyordu. En sonunda bir mezar gördüler ve bu sorunun yanıtını aldılar. Winnie o sudan içmemişti ve sonsuz yaşamı seçmemişti. Normal insanlar gibi yaşayıp, ölmüştü.

 

Arka Kapak

 

Issız bir ormanın ortasında, suyundan içene ölümsüzlük vaat eden bir pınar… Bu pınarın suyundan içerek ölümsüzlüğe kavuşan, ama nedense ölümsüz olmaktan pek hoşnut olmayan bir aile…

 

Gün gelir pınarın başına bir genç kız gelir. Ölümsüz Aile, yani Tuck’lar, bu güzel kızın, pınarın suyundan içmesine engel olmak; akıp giden dünyanın, sürekli değişen bir doğanın parçası olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu kanıtlamak zorundadır.

 

Ölümsüz Aile geçtiğimiz yirmi yıl içinde milyonlarca çocuğa ulaştı; birçok dile çevrildi, hem Amerika’da hem de Avrupa’da okullarda okutuldu. Çocuk edebiyatının bu unutulmaz klasiği, nihayet Türk çocuklarının beğenisine sunuluyor.

 

Yazar: Natalie Babbitt

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.