Nusayrilik / Anadolu’nun Gizli İnancı İnanç Sistemleri ve Kültürel Özellikleri – Hüseyin Türk Pdf İndir

Kasım 11, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=Hüseyin Türk“>Hüseyin Türk yazarı tarafından yazılan Nusayrilik / Anadolu’nun Gizli İnancı İnanç Sistemleri ve Kültürel Özellikleri kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Nusayrilik / Anadolu’nun Gizli İnancı İnanç Sistemleri ve Kültürel Özellikleri

Nusayrilik / Anadolu’nun Gizli İnancı İnanç Sistemleri ve Kültürel Özellikleri Kitabının Kısa Özeti Oku

Nusayrilik / Anadolu’nun Gizli İnancı İnanç Sistemleri ve Kültürel Özellikleri kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

Anadolu’nun Gizli İnancı Nusayrilik İnanç Sistemleri ve Kültürel ÖzellikleriKültürel antropolojik bir yaklaşımla yürütülen bu araştırmada, Arap Aleviliği olarak da bilinen Nusayrilik; etnik kökeni, kolları, tarihi, Ali inancı, din adamları, tabu ve kutsal yiyecekleri, ibadetleri, aile ve akrabalık ilişkileri, amcalık geleneği, bayramları, türbe inancı ve Hızır kültü, ölüm ve reenkarnasyon inançları çerçevesinde inceleniyor.İstatistikler, efsaneler ve anekdotlarla zenginleştirilmiş bu çalışma okuyucuya, Hatay ve çevresinde yaşayan Nusayrilerin günlük yaşamlarını ve hayata bakış açılarını gözlemleme fırsatı sunuyor. Anadolu Aleviliği, eski Türk inançları ve Hıristiyanlığın etkisiyle yoğrulmuş bu inanç sistemi, gizlilik esasına dayandığı için bugüne kadar hep bölük pörçük ya da yanlış bilgilerle tanınmaktaydı. Nusayriliğin doğru ve yansız olarak tasvir edildiği bu kitabın, ülkemizdeki farklı inanç sistemlerinin anlaşılmasına katkıda bulunması dileğiyle…

Nusayrilik / Anadolu’nun Gizli İnancı İnanç Sistemleri ve Kültürel Özellikleri Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Yayın Tarihi 2010-03-15
ISBN 9752560342
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 301
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Nusayrilik / Anadolu’nun Gizli İnancı İnanç Sistemleri ve Kültürel Özellikleri PDF İndir

Nusayrilik / Anadolu’nun Gizli İnancı İnanç Sistemleri ve Kültürel Özellikleri kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=Hüseyin Türk“>Hüseyin Türk isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Hüseyin Türk yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=Hüseyin Türk“>Hüseyin Türk Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.