Momo PDF İndir

Kasım 6, 2017

Momo PDF Kitabı Hakkında

Momo, yıkık dökük bir binanın önünde bulunmuştu. Çevrede ki insanlar polisi arayıp, çağırdılar. Ardından Momo’yu yetimhaneye vermek istediler fakat Momo itiraz etti. Momo zaten oradan kaçmıştı çünkü orada eziyet görüyordu. Bu nedenle insanlar vazgeçti ve Momo ya kendilerinin bakması kararını aldılar. Zamanla herkes Momo’yu çok sevmeye başladı. Momo çok eğlenceli bir çocuktu, kimin sıkıntısı olsa Momo ile görüş sıkıntın geçer diyorlardı. Uzakta yaşayan çocuklar bile Momo’yu ziyarete gelirlerdi. Momo’nun yanında insanların aklına değişik fikirler gelir ve herkes mutlu olurdu.

Birgün duman adamlar şehirlerini işgal edene kadar. Duman adamlar, zamanın tasarrufçuları olduğunu iddaa edip onu korudukları bu yüzdende insanların mutlu anlarını ellerinden alıyorlardı. Ağızlarından hiç düşmeyen sigara onların adeta yaşam kaynağıydı. Amaçları insanları yeryüzünden tamamen silmekti. Fakat karşılarında Momo vardı. Çünkü Momo insanlara yine de ilham kaynağı olabiliyordu.

Duman Adamlar hemen Momo hakkında arama emri çıkardı. Momo yalnız başına duman adamlarla başa çıkamayacağını anlayınca Hora Ustayı aramaya başladı. Hora usta zamanın bekçisi olarak adlandırılırdı. Momo, Hora ustadan zamanı durdurmasını istemiştir ve duman adamların inine kadar girebilecekti. Momo bir duman adamın ağzından sigarayı çekti ve duman adam yok olmuştu. Düşmanların ininde herkesin zamanını serbest bıraktı ve herkesin bolca yeniden zamanı olmuştu.

 

Arka Sayfa

Momo karşısındakileri, aptal insanların bile aklına parlak düşünceler getirtecek şekilde dinlerdi… Momo’nun yanında oynanan oyunlar başka hiçbir yerde oynanamazdı. Yaşanılan gün içinde çok büyük bir sır vardır. Bu büyük sır zamandır. Onu ölçmek için saatler ve takvimler yapılmıştır, ama bunlar hiçbir şey ifade etmez. Herkes çok iyi bilir ki, bazen bir saatlik süre insana ömür kadar uzun gelirken, bazen de göz açıp kapayıncaya kadar geçip gider. Çünkü zaman, yaşamın kendisidir. Ve yaşamın yeri yürektir. Bu gerçeği hiç kimse duman adamlardan daha iyi bilemezdi. Bir saatlik, bir dakikalık, hatta bir saniyelik yaşamın değerini hiç kimse onlar kadar iyi ölçemezdi. İnsanların zamanı üzerine planlar kuruyorlar, ince hesaplarla hazırlanmış planlar. Yaptıklarından kimsenin haberdar olmaması onlar için çok önemliydi. Büyük kente yerleşip halkın arasına karışırken hiç dikkat çekmemişlerdi. Hiç kimse farkına bile varmadan adım adım ilerliyor ve insanlara egemen oluyorlardı. Zamanınızı çalıyorlar sevgili dostlar, kendi istekleri uğruna sizi kandırıyor ve zamanınızı çalıyorlar… ama Momo ve çocuklar sizi uyarıyor… Ey İnsanlık, dinle ve anla!… Onikiye beş kaldı… Aç gözünü, tetikte ol… Hırsız çaldı zamanı. Okuyun ve anlayın… zamanınızı çalıyorlar Bitmeyecek Öykü ile çok sevilen Michael Ende’den efsaneleşmiş bir eser daha… Üstelik yine hem çocuklara hem de çocuk kalmaya uğraşan büyüklere…

Kitap Bilgileri

Yazar: Michael Ende

Sayfa Sayısı: 305

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Bir yorum

  • Uğur Ocak 1, 2019, 3:08 pm

    Merhaba kolay gelsin
    “Momo” kitabı için
    Şimdiden alakanız için çok teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)