Mevlid – Süleyman LJelebi Pdf İndir

Kasım 22, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=Süleyman LJelebi“>Süleyman LJelebi yazarı tarafından yazılan Mevlid kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Mevlid

Mevlid Kitabının Kısa Özeti Oku

Mevlid kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

Doğum zamanı, doğum yeri ve doğum mÇ¢nalarına gelen mevlid, aynı zamanda edebiyatımızda aynı isimle anılan bir türün adıdır. Bu edebÇ® türde esas olarak Hz. Peygamber’in hayatı konu olarak alınmakta, doğumu, peygamberliği, mucizeleri ve vefatı işlenmektedir. Elh-i beyt ve bazı hikÇ¢yeleri ihtiva eden mevlid metinleri de vardır. Mevlid metinleri arasında edebÇ® değeri, tesirleri ve yaygınlığı açısından Süleyman LJelebi’nin ayrı bir yeri vardır.Bu Mevlid metni, mütekÇ¢mil bir metindir. Bilindiği gibi bu sahada ilk ve en derli toplu araştırma, bu metni baskıya hazırlayan NeclÇ¢ Pekolcay Hanımefendi tarafından yapılmıştır. KütüphÇ¢nelerde mevcut olan bu metnin eksik ve fazlalıklardan en uzak bir metin olduğu muhakkaktır.

Mevlid Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Derleyici: Prof. Dr. Necla Pekolcay
Yayın Tarihi 2013-03-07
ISBN 9759953805
Baskı Sayısı 4. Baskı
Dil TǜRKLJE
Sayfa Sayısı 240
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 14 x 16 cm

Mevlid PDF İndir

Mevlid kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=Süleyman LJelebi“>Süleyman LJelebi isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Süleyman LJelebi yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=Süleyman LJelebi“>Süleyman LJelebi Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Bir yorum

  • Cengiz Aralık 16, 2019, 7:01 pm

    Mevlüt e kitabı gönderebilirmisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.