Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) – Refik Halid Karay Pdf Kitap İndir

Nisan 24, 2019

[thumbnail]
Türkiye’nin en iyi PDF kitap indirme sitesine hoşgeldiniz. Bu site içerisinde Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) gibi kitapları ücretsiz olarak indirebilir ya da doğrudan okuyabilirsiniz.

Refik Halid Karay yazarı tarafından yazılan Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.


Memleket Hikayeleri (Özel Baskı)


Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) Kitabının Kısa Özeti Oku


Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.
Memleket Hikâyeleri Türk edebiyatında Anadolu’nun en hakiki hikâyeleridir. Anadolu Memleket Hikâyeleri’nde bütün gerçek varlığı ve iç dünyasıyla karşımıza getirilmiştir.- Nihad Sami BanarlıGeniş ününü mizah ve siyasal yergi yazılarıyla sağlayan Refik Halid’in mizah yazıları gibi hikâyeleri de edebiyatımızın bu alanında bir aşama olmuştur. O zamana kadar İstanbul sınırlarıdışına çıkamayan Türk hikâyesini Anadolu’ya yöneltmekle hikâyeciliğimize yeni bir ufuk açmış, yeni bir soluk getirmiştir.- Cevdet Kudret, Türk Edebiyatında Hikâye ve RomanRefik Halid’in anlattığı olaylar bütünüyle yaşadığı dönemin olaylarıdır. Memleket Hikâyeleri ile Gurbet Hikâyeleri’nde canlandırılan kişilerin çoğu adeta canlıdır. Bütün bu yönleriyle Halide Edip onun “yalnız Türk edebiyatının değil, Rus ve Amerikan edebiyatlarından sonra, hikâyecilikte cihan ölçüsünde ön planda bir yer işgal edebilecek bir hikâyecimiz” olduğunu belirtir.- Tanzimat’tan Bugüne Edebiyatçılar Ansiklopedisi 

Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) Kitap Özellikleri


Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

ISBN 9751029393
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 198
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) PDF İndir


Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) kitabı, Refik Halid Karay isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Refik Halid Karay yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

Refik Halid Karay Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

5 Yorum

 • Onemlii Kasım 28, 2019, 10:22 pm

  Edebiyat için lazım lütfen atarmisiniz ” memleket hikayeleri ”

 • Ayşenur Aralık 26, 2019, 2:32 pm

  edebiyat projem icinlazim atmaniz mümkün mü? ♡

 • Beyzanur Aralık 27, 2019, 7:43 pm

  Indiremedim yardımcı olur musunuz?

 • Gamze Ocak 9, 2020, 1:35 pm

  Öğrencilerime hikaye dağıtmak istiyorum

 • Nazligul Şubat 3, 2020, 12:46 pm

  Nerede??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.