Laik Devlet Kuşatma Altında Avrupa ve Amerika’da Hıristiyanlık, İslam ve Siyaset – Christian Joppke Pdf İndir

Ekim 19, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=Christian Joppke“>Christian Joppke yazarı tarafından yazılan Laik Devlet Kuşatma Altında Avrupa ve Amerika’da Hıristiyanlık, İslam ve Siyaset kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Laik Devlet Kuşatma Altında Avrupa ve Amerika’da Hıristiyanlık, İslam ve Siyaset

Laik Devlet Kuşatma Altında Avrupa ve Amerika’da Hıristiyanlık, İslam ve Siyaset Kitabının Kısa Özeti Oku

Laik Devlet Kuşatma Altında Avrupa ve Amerika’da Hıristiyanlık, İslam ve Siyaset kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

Din ile siyaset, bireylerin davranışını ve toplumun işleyişini düzenleyen otorite sistemleri olarak insanlık tarihi boyunca işbirliği yapmıştır. Laikleşme her ne kadar bu iki öğeyi birbirinden ayırmış olsa da, günümüzde kamusal dinin geri dönüşü laikliğin sorgulanmasına yol açıyor. Böylesi bir atmosferde Christian Joppke laikliği dışlayan dinsel anlayışların laik devlet ile bir arada var olup olamayacaklarını araştırıyor. Araştırmaları için iki saha seçiyor; Hıristiyan Sağın Amerika’da ve İslam’ın Avrupa’da laik devlete karşı verdikleri mücadeleyi inceliyor. Bunların yanı sıra laik devletin oluşumu, Hıristiyanlık ile İslamiyet’in inanç sistemi ve dinsel örgütlenme biçimi üzerinde duruyor.Bu kitabın laik devlet ile ilgili tartışmaya ülkemizde de katılan tüm gruplar için aydınlatıcı olacağı kanısındayız. “… Joppke’nin tartışmasının bilimsel gücü, [bu] kitabı konuyla ilgili çok değerli çalışmalardan biri haline getiriyor.” — Gianfranco Poggi, Virgina Üniversitesi “Laik Devlet Kuşatma Altında … büyük ve ihtilaflı meseleleri ele alıyor. Burada ileri sürülen görüşlerle bazı açılardan hemfikir olmayanlar bile kitabı cazip ve aydınlatıcı bulacaklardır.”— Rogers Brubaker, California Üniversitesi, Los Angeles

Laik Devlet Kuşatma Altında Avrupa ve Amerika’da Hıristiyanlık, İslam ve Siyaset Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Çevirmen: Prof. Dr. İbrahim Kaya
Yayın Tarihi 2018-02-14
Orjinal Adı The Secular State under Siege
ISBN 6050206319
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 352
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Laik Devlet Kuşatma Altında Avrupa ve Amerika’da Hıristiyanlık, İslam ve Siyaset PDF İndir

Laik Devlet Kuşatma Altında Avrupa ve Amerika’da Hıristiyanlık, İslam ve Siyaset kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=Christian Joppke“>Christian Joppke isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Christian Joppke yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=Christian Joppke“>Christian Joppke Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.