Kör Baykuş – Sadık Hidayet Pdf İndir

Aralık 3, 2018


Türkiye’nin en iyi PDF kitap indirme sitesine hoşgeldiniz. Bu site içerisinde Kör Baykuş gibi kitapları ücretsiz olarak indirebilir ya da doğrudan okuyabilirsiniz.

Sadık Hidayet yazarı tarafından yazılan Kör Baykuş kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Kör Baykuş

Kör Baykuş Kitabının Kısa Özeti Oku

Kör Baykuş kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.
Modern iran edebiyatının kurucularından Sadık Hidayet’in 1936’da Bombay’da yayımladığı başyapıtı, kendi deyişiyle “özenle hesaplanmış, net, bilinçli etkilerle dolu” ve “her sayfası bir partisyon gibi düzenlenmiş” Kör Baykuş (Buf-i Kur) , öteki yapıtları gibi, pek çok dile çevrildi, sadece Fransa’da (Andre Rousseaux: “Bu roman bence ülkemizin edebiyat tarihinde özel bir etki bırakmıştır”) değil pek çok ülkede pek çok yazarı etkiledi.

Kör Baykuş Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

LJevirmen: Behçet Necatigil
Yayın Tarihi 2018-08-02
Orjinal Adı Buf-i Kur
ISBN 9750803024
Baskı Sayısı 26. Baskı
Dil TǜRKLJE
Sayfa Sayısı 95
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi 3. Hm. Kağıt
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Kör Baykuş PDF İndir

Kör Baykuş kitabı, Sadık Hidayet isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Sadık Hidayet yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

Sadık Hidayet Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)