Kendi Gök Kubbemiz – Yahya Kemal Beyatlı Pdf Kitap İndir

Nisan 23, 2019

[thumbnail]
Türkiye’nin en iyi PDF kitap indirme sitesine hoşgeldiniz. Bu site içerisinde Kendi Gök Kubbemiz gibi kitapları ücretsiz olarak indirebilir ya da doğrudan okuyabilirsiniz.

Yahya Kemal Beyatlı yazarı tarafından yazılan Kendi Gök Kubbemiz kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.


Kendi Gök Kubbemiz


Kendi Gök Kubbemiz Kitabının Kısa Özeti Oku


Kendi Gök Kubbemiz kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.
Yahya Kemal, en gü zel şiirlerini 20. yü zyılda yazmıştır. Bu bakımdan da Tü rk şiirine gü çlü bir ses ve soluk getirmiştir. Ona gö re şiir, her şeyden ö nce dil, istif ve ahenktir. Yahya Kemal şiirlerinde tarihimizi, musikimizi, değ erlerimizi, bü tü n kü ltü r varlıklarımızı, medeniyetimizi ideolojiye bulamadan en gü zel şekilde ve sanat olarak işlemiştir.Kendi Gök Kubbemiz, yaşadığ ı ana ruhunu yansıtan bir milletin yeri ve gö ğü yle bü tü n bir dü nyanın terennü mü dü r. Bu dü nyada “Sü leymaniye’de Bayram Sabahı”, rindlik, ufuk, aşk, musiki, “Erenkö yü ‘nde Bahar” ve vatan vardır. istanbul’un fethinin bize kazandırdığ ı “Mihriyâr” salınarak Boğ aziçi’nde dolaşır. Onun şiirleriyle geçmiş, içimizde yaşar. Biz, atalarla buluşur ve geleceğ e kanat açarız. Yahya Kemal bize, geçmişi gü nden ve gelecekten ayırmadan onunla iç içe sunar. Bu sunuşta beşerÇ® zaaflardan çok insanÇ® değ erler ö ne çıkar.

Kendi Gök Kubbemiz Kitap Özellikleri


Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Yayın Tarihi 2018-09-24
ISBN 9757618508
Baskı Sayısı 47. Baskı
Dil TǜRKLJE
Sayfa Sayısı 102
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Kendi Gök Kubbemiz PDF İndir


Kendi Gök Kubbemiz kitabı, Yahya Kemal Beyatlı isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Yahya Kemal Beyatlı yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

Yahya Kemal Beyatlı Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Bir yorum

  • Ali Aralık 22, 2019, 1:01 am

    Teşekkür ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.