İyilik Güzellik Pdf Kitap İndir / Oku

Ekim 19, 2017

 

Ece Temelkuran tarafından yazılan bu eşsiz eser, hayatı farklı açılardan sorgulamaktadır. En çok satılanlar listesinde bulunan bu kitabı siz değerli okuyucularımıza takdim etmek istedik.

Medya Cinsi : Ciltsiz

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 160

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

 

İyilik Güzellik Pdf Kitap Hakkında

Şimdilerde aynı bizim gibi Batıda konuşulan dillerde yaşayan insanlar da tanık olacakları sarsıcı kötülük bayraklarından sonra kendilerine sürekli şunu soracaklar, “İnsan iyi midir? Kötü müdür?” Bu, yeniden, kalabalıkların dillendirdiği bir sorgulama olacak, “Yoksa insanlar kötü müdür?”

Bu, aldatıcı, yok edici ve acı verici bir şüphe. Yalnızca insanın içine ortak hayatla ilgili korku yaydığı için değil, bu soruyu soran da adam olduğu için. Korku ve sorgulama birbiriyle karşılıklı ilişkileri ve bireyi böyle mahvedici bir döngü ile yıkar ve sonunda kötülüğü ilk kez kimin başlattığı unutuluncaya dek insanlık bu çukurda yuvarlanır durur. Daha da kötüsü ise şu: “Yoksa insan kötü müdür?” şüphesi insanı iyi ve kötü arasında bitmek bilmeyen bir ikiliğin içine sıkıştırır. İkilikten düşünce çıkmaz, hayal çıkmaz, hikâye çıkmaz hatta hayat da çıkmaz. Hikâye ikiliğin ötesinde başlar.
İkiliklerin tartışıldığı, kahramanların rol aldığı tragedya çağından, insanın karmaşık öyküsünün sürekli yeniden karıldığı modern topluma ulaşmış olan düşünceyi aynı ikiliye yeniden sıkıştırmamak için… Belki de bunca sert gerçeğin karşısında yazının ve kitabın sağladığı tek direnç noktası bu.
Ece Temelkuran’ın yazılarından derlediğimiz bu kitap, yeni bağlamıyla kültürün, sanatın gerekliliğine ve yaşamsallığına ilişkin eşsiz bir fırsat.

 

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)