İslam’da Bilim ve Teknoloji Tarihi – Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar Pdf İndir

Ekim 30, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar“>Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar yazarı tarafından yazılan İslam’da Bilim ve Teknoloji Tarihi kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

İslam’da Bilim ve Teknoloji Tarihi

İslam’da Bilim ve Teknoloji Tarihi Kitabının Kısa Özeti Oku

İslam’da Bilim ve Teknoloji Tarihi kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

Batı âleminin Orta Çağ dediği bir dönemde, İslâm dünyası bilimin ve teknolojinin aydınlığında yaşıyordu. Müslüman bilim adamları ve filozoflar bu sahalardaki baş döndürücü çalışmalarıyla birçok yeni keşif ve buluşa imza atmışlardı. XI. yüzyıldan itibaren batılılar, Müslümanların bu bilim ve teknoloji mirasını özellikle tercümeler yoluyla batıya aktarmak suretiyle bugünkü modern bilimin temelini oluşturmuşlardır. Bu kitap, Müslümanların bilime yapmış oldukları katkılardan çeşitli kesitler sunarak ve ünlü bilim adamlarının hayat hikâyelerini özetleyerek İslâm bilim ve teknoloji tarihini tanıtmayı amaçlamaktadır. Kitap her kesime, özellikle de genç nesle hitap ettiğinden, konular yalın ve doğrudan anlatım tarzı seçilerek ele alınmıştır. Okuyucu, bu kitapla Müslümanların bilim ve teknikte niçin bir zamanlar çok ileri seviyede olduklarını, bugün ise niçin geri kaldıklarını kavrayabileceklerdir.

İslam’da Bilim ve Teknoloji Tarihi Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Yayın Tarihi 2012-11-01
ISBN 9753890069
Baskı Sayısı 7. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 274
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi 3. Hm. Kağıt
Boyut 16 x 23.5 cm

İslam’da Bilim ve Teknoloji Tarihi PDF İndir

İslam’da Bilim ve Teknoloji Tarihi kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar“>Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar“>Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.