İslam Felsefesi Tarihi Cilt 2 / İbni Rüşd’ün Ölümünden Günümüze – Henry Corbin Pdf İndir

Ekim 27, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=Henry Corbin“>Henry Corbin yazarı tarafından yazılan İslam Felsefesi Tarihi Cilt 2 / İbni Rüşd’ün Ölümünden Günümüze kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

İslam Felsefesi Tarihi Cilt 2 / İbni Rüşd’ün Ölümünden Günümüze

İslam Felsefesi Tarihi Cilt 2 / İbni Rüşd’ün Ölümünden Günümüze Kitabının Kısa Özeti Oku

İslam Felsefesi Tarihi Cilt 2 / İbni Rüşd’ün Ölümünden Günümüze kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

Bu kitap, 1903-1978 yılları arasında yaşamış ünlü Fransız Doğu bilimcisi, daha özel olarak İran çalışmaları (İranoloji) uzmanı Henry Corbin’in İslam Felsefesi Tarihi adlı ünlü eserinin İbni Rüşd’ün Ölümünden Günümüze Kadar alt başlığını taşıyan ikinci ve son cildinin dilimize çevirisidir. Corbin’in bu eserinin ilk cildini Prof. Dr. Hüseyin Hatemi’nin çevirisi ve bu çeviriye eklediği sunuş ve notlarıyla daha önce İslam Felsefesi Tarihi, Başlangıçtan İbni Rüşd’ün Ölümüne Kadar (1198) başlığıyla yayımlamıştık. Bu ikinci ciltte Corbin, İslam felsefesinin İbni Rüşd’ün ölümünden günümüze kadar uzanan yaklaşık sekiz yüz yıllık daha uzun dönemini, bu döneme hakim olduğu düşündüğü belli başlı üç düşünce kanalı, Sünni Düşünce, Tasavvuf Metafiziği ve Şii Düşüncesi kanalları çerçevesinde inceliyor ve bu üç düşünce kanalına veya felsefe hareketine mensup aşağı yukarı kırk beş Müslüman düşünür, filozof, kelamcı veya mutasavvıf, bunların hayatları ve eserleri, sistemleri hakkında bilgi ve açıklamalarla birlikte bazı değerlendirmeler yapıyor. Corbin’in eserinin bu cildini dilimize çeviren Ortaçağ İslam felsefesi konusunda yaptığı önemli çalışmalarla tanınan Prof. Dr. Ahmet Arslan, çevirinin başına eklediği geniş önsözünde Corbin’in hayatı, eserleri ve felsefi kişiliği hakkında bilgiler vermekte, yazarın İslam Felsefesi Tarihi’ni yönlendiren felsefeye, İslam’a, İslam felsefesine ilişkin bazı iddia ve tezlerini tartışmakta, ayrıca eserde karşımıza çıkan bazı önemli dinsel, felsefi kavramlar, akımlar, kişiler konusunda kaleme aldığı aydınlatıcı dipnotlarla kitabı zenginleştirmektedir.

İslam Felsefesi Tarihi Cilt 2 / İbni Rüşd’ün Ölümünden Günümüze Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Çevirmen: Prof. Dr. Ahmet Arslan
Yayın Tarihi 2015-10-01
Orjinal Adı Histoire de la philosophie islamique
ISBN 9754708462
Baskı Sayısı 8. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 199
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13 x 19.5 cm

İslam Felsefesi Tarihi Cilt 2 / İbni Rüşd’ün Ölümünden Günümüze PDF İndir

İslam Felsefesi Tarihi Cilt 2 / İbni Rüşd’ün Ölümünden Günümüze kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=Henry Corbin“>Henry Corbin isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Henry Corbin yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=Henry Corbin“>Henry Corbin Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)