İslam Bilimi ve Avrupa Rönesansının Oluşumu – Prof. Dr. George Saliba Pdf İndir

Aralık 2, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=Prof. Dr. George Saliba“>Prof. Dr. George Saliba yazarı tarafından yazılan İslam Bilimi ve Avrupa Rönesansının Oluşumu kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

İslam Bilimi ve Avrupa Rönesansının Oluşumu

İslam Bilimi ve Avrupa Rönesansının Oluşumu Kitabının Kısa Özeti Oku

İslam Bilimi ve Avrupa Rönesansının Oluşumu kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

İslam medeniyetine, negatif bir dini düşünce olarak bakan ve din ile bilim arasındaki ilişkiyi Avrupa açısından değerlendirerek yalnızca bir ‘’çatışma’’dan ibaret gören kesimler, İslam medeniyetinde akılcılığın öldüğünü ve bunun nedeninin de, bilimsel ve felsefi düşünce pahasına yükselen dini düşünce olduğunu ileri süreler. Bunlar için ‘’gelişme’’. Avrupa’da olduğu gibi, bilimi kiliseyi yenmesinden ibarettir. Böylece herhangi bir medeniyetin ‘’gelişme’’içinde sayılabilmesi için, ‘’evrensel’’ çizgiyi ve düzenli araştırmayı yakalamadan önce, bu uğraşıyı vermesi, yani bu medeniyetlerde bilimin, kendi ‘’dininin’’ üstesinden gelmesi gerekir.

İslam Bilimi ve Avrupa Rönesansının Oluşumu Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Çevirmen: Günseli Aksoy
Yayın Tarihi 2012-05-22
ISBN 6056289439
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 272
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 16 x 23 cm

İslam Bilimi ve Avrupa Rönesansının Oluşumu PDF İndir

İslam Bilimi ve Avrupa Rönesansının Oluşumu kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=Prof. Dr. George Saliba“>Prof. Dr. George Saliba isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Prof. Dr. George Saliba yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=Prof. Dr. George Saliba“>Prof. Dr. George Saliba Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.