İnancın Sonu İnanç ve Mantığın Kafa Kafaya Çarpışması – Sam Harris Pdf İndir

Ekim 23, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=Sam Harris“>Sam Harris yazarı tarafından yazılan İnancın Sonu İnanç ve Mantığın Kafa Kafaya Çarpışması kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

İnancın Sonu İnanç ve Mantığın Kafa Kafaya Çarpışması

İnancın Sonu İnanç ve Mantığın Kafa Kafaya Çarpışması Kitabının Kısa Özeti Oku

İnancın Sonu İnanç ve Mantığın Kafa Kafaya Çarpışması kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

“Sam Harris’in yazdığı İnancın Sonu isimli kitap terörizm ve onu haklı çıkaran ve ödüllendiren dinin merkezi rolü hakkında gerçekten irkiltici bir kitap. Diğerleri ‘aşırı uçtakileri’ dinin ‘gerçek’ mesajını ‘çarpıtmakla’ suçluyorlar. Harris ise sorunun kökenine yani dinin kendisine işaret ediyor. Ilımlı bir din bile bir tehdit çünkü bizi saygı duymaya ve ‘bazı acayip iddialara kanıt olmadan inanılabileceği fikrinin değerli bir şey olduğuna’ yönlendiriyor. Neden Bin Ladin gibi adamlar çirkin gaddarlıklarını çekinmeden seslendiriyorlar? Cevap ‘söyledikleri şeye gerçekten inanıyor’ olmaları. Sam Harris’i okuyun ve uyanın!”Richard Dawkins, The GuardianBu önemli ve zamanlaması iyi olan kitap, günümüz dünyasında inanç ile mantığın çelişmesinin ürkütücü bir analizini yapıyor. Harris, insanoğlunun dindar inançlar lehine mantığı askıya aldığı tarih durumlara canlı bir gezi düzenliyor ve mantığın askıya alındığı bu durumlarda bazen inancın kötü davranışları ve bazen de iğrenç suçları haklı göstermek için nasıl kullanıldığını ortaya koyuyor. Kitl imha silahlarının gölgesinde, bir gerçek tanrının diğer gerçek tanrıdan daha gerçek olduğu şeklinde ki görüşleri artık hoş göremeyeceğimizi öne sürüyor. Tek yaptığı bizi köktendinciliğin gerçek tehli kelerine karşı körleştirmek olan, inancın samimiyetsizce onaylanması durumunu artık devam ettiremeyeceğimizi iddia ediyor. Harris, organize dinin dünya politikasına yaptığı saldırı hakkında biz uyarırken aynı zamanda beyin temelli bir ihtiyaç olan ruhaniliği keşfetmek için sinirbiliminden yenkanıtlara ve felsefeden anlayışlara yer veriyor. Bu dünyanın sorunlarını çözmek için laik insancıl yaklaşımları kullanmamızı istiyor.

İnancın Sonu İnanç ve Mantığın Kafa Kafaya Çarpışması Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Çevirmen: Tunç Tuncay Bilgin
Yayın Tarihi 2014-04-21
Orjinal Adı The End Of Faith
ISBN 9944315890
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 352
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 15 x 21 cm

İnancın Sonu İnanç ve Mantığın Kafa Kafaya Çarpışması PDF İndir

İnancın Sonu İnanç ve Mantığın Kafa Kafaya Çarpışması kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=Sam Harris“>Sam Harris isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Sam Harris yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=Sam Harris“>Sam Harris Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)