İlahi Komedya/Cehennem-Araf-Cennet (Özel Karton Kutuda 3 Kitap) – Dante Alighieri Pdf Kitap İndir

Ocak 25, 2019

[thumbnail]
Türkiye’nin en iyi PDF kitap indirme sitesine hoşgeldiniz. Bu site içerisinde İlahi Komedya/Cehennem-Araf-Cennet (Özel Karton Kutuda 3 Kitap) gibi kitapları ücretsiz olarak indirebilir ya da doğrudan okuyabilirsiniz.

Dante Alighieri yazarı tarafından yazılan İlahi Komedya/Cehennem-Araf-Cennet (Özel Karton Kutuda 3 Kitap) kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.


İlahi Komedya/Cehennem-Araf-Cennet (Özel Karton Kutuda 3 Kitap)


İlahi Komedya/Cehennem-Araf-Cennet (Özel Karton Kutuda 3 Kitap) Kitabının Kısa Özeti Oku


İlahi Komedya/Cehennem-Araf-Cennet (Özel Karton Kutuda 3 Kitap) kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.
Dünya şiirinin başyapıtı İlahi Komedya, Dante’nin Cehennem’e, Araf’a ve Cennet’e yaptığı düşsel bir geziyi destanlaştırır. İlahi Komedya, 14 233’e ulaşan toplam dize sayısı ile, şiir tarihinin en uzun soluklu şiiridir. Dante’nin 1300 yılının 7 Nisan Perşembe gecesi başlayan gezisi bir hafta sürer, Dante’ye Cehennem ve Araf yolculuğu boyunca Latin şair Vergilius rehberlik eder. Araf’ın tepesinde Vergilius yerini, Cennet’te Dante’ye rehberlik edecek olan Beatrice’ye bırakır. Dante, Beatrice’yi ilk kez gördüğünde kendisi dokuz, Beatrice sekiz yaşındadır. Dante, ömrü boyunca Beatrice’ye bağlı kaldığı gibi, düşünce dünyasının da esin kaynağı olur Beatrice. Vergilius’un Aeneis destanını örnek alan ve sıradışı bir aşka mitoloji, tarih ve kutsal metinlerle de desteklenen gerçeküstücü bir ortamda yakılan bir ağıt olarak da değerlendirilebilecek olan İlahi Komedya’nın, tarih ve felsefeden dinbilime, gökbilimden geometriye uzanan bir ansiklopedi niteliği taşıması da bir başka özelliğidir. (Özel karton kutusunda 3 kitap bir arada)

İlahi Komedya/Cehennem-Araf-Cennet (Özel Karton Kutuda 3 Kitap) Kitap Özellikleri


Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Çevirmen: Rekin Teksoy
Yayın Tarihi 2016-11-29
ISBN 9753296816
Baskı Sayısı 23. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 976
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 20 cm

İlahi Komedya/Cehennem-Araf-Cennet (Özel Karton Kutuda 3 Kitap) PDF İndir


İlahi Komedya/Cehennem-Araf-Cennet (Özel Karton Kutuda 3 Kitap) kitabı, Dante Alighieri isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Dante Alighieri yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

Dante Alighieri Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.