Hıristiyan Kültürü ve Hadisler Zühd Hadisleri-Literatürü Özelinde – Dr. Özcan Hıdır Pdf İndir

Ekim 23, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=Dr. Özcan Hıdır“>Dr. Özcan Hıdır yazarı tarafından yazılan Hıristiyan Kültürü ve Hadisler Zühd Hadisleri-Literatürü Özelinde kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Hıristiyan Kültürü ve Hadisler Zühd Hadisleri-Literatürü Özelinde

Hıristiyan Kültürü ve Hadisler Zühd Hadisleri-Literatürü Özelinde Kitabının Kısa Özeti Oku

Hıristiyan Kültürü ve Hadisler Zühd Hadisleri-Literatürü Özelinde kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

Hadislerin, Inciller (kanonik-sinoptik-apokrif) ile karsılastırılması, Islâm ülkelerinde bugüne kadar ihmal edilmis oldukça önemli bir konudur. Özellikle tefsir-tarih kitaplarında yer alıp “Isrâiliyyât-Mesîhiyyât” olarak adlandırılan rivayetlerin tedkikine dair Islâm dünyasında pek çok çalısma yapılmıssa da, meseleyi arka plan bilgileriyle inceleyen ilmî mesailer son derece azdır. Özcan Hıdır’ın, “Hıristiyan Kültürü ve Hadisler / Zühd Hadisleri-Literatürü Özelinde” baslıgını tasıyan bu çalısması, kavramsal çerçeve, metodu ve kaynaklarına dair bilgi ve degerlendirmelerin yer aldıgı giris bölümünün ardından; anahatlarıyla Hıristiyanlık tarihi, kutsal kitapları ve Arap Yarımadasındaki Hıristiyanların kutsal kitap, mabed-manastır ve Hz. Peygamber ve ilk Müslüman nesillerle iliskisini; Kur’ân, Hz. Peygamber ve genel anlamda Hıristiyan kültürünün hadislere etkisi iddialarını farklı perspektifler, problemler, sebepler, alanlar ve iddialar baglamında inceleyen önemli bir eser.

Hıristiyan Kültürü ve Hadisler Zühd Hadisleri-Literatürü Özelinde Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Yayın Tarihi 2017-10-24
ISBN 9755748573
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 580
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Hıristiyan Kültürü ve Hadisler Zühd Hadisleri-Literatürü Özelinde PDF İndir

Hıristiyan Kültürü ve Hadisler Zühd Hadisleri-Literatürü Özelinde kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=Dr. Özcan Hıdır“>Dr. Özcan Hıdır isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Dr. Özcan Hıdır yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=Dr. Özcan Hıdır“>Dr. Özcan Hıdır Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)