Hıristiyan Ahlakı Hıristıyanlığın Tarihsel ve Sistematik Analizi – İsmail Raci Faruki Pdf İndir

Ekim 26, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=İsmail Raci Faruki“>İsmail Raci Faruki yazarı tarafından yazılan Hıristiyan Ahlakı Hıristıyanlığın Tarihsel ve Sistematik Analizi kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Hıristiyan Ahlakı Hıristıyanlığın Tarihsel ve Sistematik Analizi

Hıristiyan Ahlakı Hıristıyanlığın Tarihsel ve Sistematik Analizi Kitabının Kısa Özeti Oku

Hıristiyan Ahlakı Hıristıyanlığın Tarihsel ve Sistematik Analizi kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

“…Gelin, Tanrı’nın zatına dair bizi şimdiye kadar kördüğümün ötesine götürmemiş eski sorularımızı terk edelim. İnsana, insanın görev ve sorumluluklarına dönelim. Zaten bu görev ve sorumluluklar, Tanrı’nın istediklerinden başka bir şey değildir. Bırakalım, kim olmak istediğine, Tanrı kendisi karar versin! Bütün insanların öncelikle ilahi iradeyi yerine getirmede birleşmesi mümkün, hatta gerekli değil midir?”“…Şimdi soruyoruz: Hıristiyan dünyası İslam dünyası ile bu rasyonel temele dayalı olarak iletişim kurma davetini kabul edecek midir? Hıristiyanlar, Tanrı’nın iradesinin dünyada egemen olmasını sağlama uğruna, sürekli bir epoche içinde, kendi dogmatik teolojisinin öğretilerini askıya almaya hazır mıdır? Müslümanların ahlak yasaları çerçevesinde evrensel bir kardeşlik kurma çabasına karşılık vermeye istekli midir?”İsmail Raci Faruki“…Dr. Faruki’nin bu kitabı, bizi kendimize gerçekten dürüstçe bakmaya zorlamaktadır. Rahatsız edici bir pratik olsa da, bunu yapmamız elzemdir. Hıristiyan olmayan okuyucular ise, bu eseri başka yönlerden aynı derecede tahrik edici ve aydınlatıcı bulacaklardır…Birçoğumuz, bu eserin çeşitli dinlere mensup din adamları arasındaki ciddi tartışmaların başlangıcı olaca-ğına inanıyoruz. Ve biliyoruz ki, insanlığın geleceği de büyük ölçüde bu tartışmalara bağlıdır.”Stanley Brice Frost“…Yazarın, İslam adına ileri sürdüğü birçok geniş savı veya onun Hıristiyan ahlakının yüce savunucularına yönelik kapsamlı eleştirilerini tartışmaktan bilinçli olarak ve özenle kaçındım.“…Buradaki amacım; Dr. Faruki’nin kitabının yayınlanmasını önermemin nedenlerini açıklamak ve bir Müs-lüman akademisyen tarafından kadim ve modern yazarların yazdığı şekliyle Hıristiyan ahlakını değerlen-dirmeye yönelik bir ilk girişime, Hıristiyan okuyucuların dikkatini çekmektir. “Kitabı okurken irkilecekler ve bu irkilmeler, onların Müslüman ve Hıristiyan akıllar arasında hâlâ var olan bariyeri fark etmelerini sağlaya-caktır. Bu yüzden, Dr. Faruki’nin diyalog çağrısı çok daha önemlidir.”Hendrik Kraemer

Hıristiyan Ahlakı Hıristıyanlığın Tarihsel ve Sistematik Analizi Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Çevirmen: İbrahim Kapaklıkaya
Yayın Tarihi 2015-11-09
Orjinal Adı A Historical and Systematic Analysis its Dominant Ideas
ISBN 6055222314
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 376
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 16 x 23 cm

Hıristiyan Ahlakı Hıristıyanlığın Tarihsel ve Sistematik Analizi PDF İndir

Hıristiyan Ahlakı Hıristıyanlığın Tarihsel ve Sistematik Analizi kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=İsmail Raci Faruki“>İsmail Raci Faruki isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser İsmail Raci Faruki yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=İsmail Raci Faruki“>İsmail Raci Faruki Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)