Hiç Kimse Sıradan Değildir Pdf İndir

Ekim 8, 2017

Hiç Kimse Sıradan Değildir Özeti

 

Daha 19 yaşında olan bu genç kendini işe yaramaz hissediyordur. En yakın arkadaşı Kapıcı yani köpeğidir. Kapıcı ile kahve içmekten büyük zevk alırlar.  Her günü sıkıcı geçen bu gencin sonunda hayatı değişmeye başlar. Bir gün posta kutusunda bulduğu iskambil kağıdı ondan belli bir zamanda söylenen mekanda olmasını ister. Söylenen mekana giderken bir dizi olayla karşılaşıyor ve müdahalede bulunuyor.

 

Arka Kapak Bilgisi

“Neden ben?” diye sordum Tanrı’ya. Bir şey söylemedi.

Güldüm ve yıldızları izledim. Yaşamak güzeldi…

Hiç Kimse Sıradan Değildir

Markus Zusak

“19 yaşındayım, taksi şoförüyüm. Sadece bu işe yarıyorum, bir de arkadaşlarımla kâğıt oynamaya. Başka hiçbir uğraşım, isteğim, hedefim yok. Bir ev arkadaşım var, adı Kapıcı. Kendisi aynı zamanda köpeğim olur ve karşılıklı kahve içmekten büyük keyif alırız. Kısacası sıradanlığın mihenk taşıyım ve bundan şikâyetçi değilim. Ama bir gün posta kutumda bulduğum iskambil kartının, çerçevedeki bu resmi değiştireceğini nereden bilebilirdim ki? “Hiç” oluşum, kimliği belirsiz birini rahatsız etmişe benziyor ve belli ki benimle oyun oynamak istiyor. Neden sorusunun cevabı aslında çok basit: umursamak için.

Peki o halde, oyuna hazırım!”

 

Dilde sadeliği kullanma yeteneğini başarılı bir şekilde ortaya koyan Markus Zusak, Hiç Kimse Sıradan Değildir adlı eğlenceli olduğu kadar düşündüren romanıyla, herkesin yapabileceklerinin ötesine geçebileceğini en sıradan insanlar üzerinden göstererek zekâsını gözler önüne seriyor.

 

“Zusak dilde abartıdan uzak duran, sadeliği kullanarak hayal dünyanıza girmeyi ustalıkla başaran bir yazar. Hiç Kimse Sıradan Değildir de bu yeteneğini ortaya koyan iyi bir örnek.”

Time Magazine

 

“Yalın ve akıcı bir dille anlatılan, güzel olduğu kadar etkileyici bir roman.”

Kirkus Reviews

Kitap Bilgisi

 

Sayfa Sayısı: 463

Baskı Yılı: 2016

Yayınevi: Martı Yayınları

Kapak Uygulama : Yasin Öksüz

Sayfa Sayısı : 463

İlk Baskı Yılı : 2012

 

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)