Hayy İbn Yakzan Ruhun Uyanışı – İbn Tufeyl Pdf İndir

Ekim 31, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=İbn Tufeyl“>İbn Tufeyl yazarı tarafından yazılan Hayy İbn Yakzan Ruhun Uyanışı kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Hayy İbn Yakzan Ruhun Uyanışı

Hayy İbn Yakzan Ruhun Uyanışı Kitabının Kısa Özeti Oku

Hayy İbn Yakzan Ruhun Uyanışı kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

Bu ünlü hikayenin, Hayy’ın varoluşu ve gelişimi çizgisinde insanın gelişim tarihini özetlemekte olan ince anlatım tarzı, bizi Hayy’ın şahsında kendisinden daha başka birşeyleri temsil ettiği konusunda ikna etmelidir. Yalnız başına yaşadığı adada Adem’e benzeyen konumu, ateşin kaşifi olarak üstlendiği Prometeus rolü, ilerleme kaydetmesi ve sapması, ateşle zekice tecrübelere girşimesi ve düşünmeden “ondan bir parça”yı kavramaya çalışması, onun insanoğlunu sembolize ettiğini göstermektedir. Çünkü o da ilk insan gibi her şeyi kendi başına keşfetmek zorundadır. Ayrıca bir insan olarak, ruhun hayat kaynağı olan hayvani yönünden başka bir şey bilmemektedir. Bu, insanın en azından yarı ruhani bir dünyaya girmesinin belirtisidir.

Hayy İbn Yakzan Ruhun Uyanışı Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Çevirmen: Derya Örs
Çevirmen: Orhan Düz
Çevirmen: Serkan Özburun
Çevirmen: Yusuf Özkan Özburun
Çevirmen: Prof. Dr. Şahabettin Yalçın
Yayın Tarihi 2019-03-20
Orjinal Adı hayy ibn yakzan
ISBN 9755742779
Baskı Sayısı 12. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 349
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 14 x 21.5 cm

Hayy İbn Yakzan Ruhun Uyanışı PDF İndir

Hayy İbn Yakzan Ruhun Uyanışı kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=İbn Tufeyl“>İbn Tufeyl isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser İbn Tufeyl yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=İbn Tufeyl“>İbn Tufeyl Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.