Felsefe – Din İlişkileri Faslu’l-Makal el-Keşfan minhaci’l-edille – İbn Rüşd Pdf İndir

Ekim 28, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=İbn Rüşd“>İbn Rüşd yazarı tarafından yazılan Felsefe – Din İlişkileri Faslu’l-Makal el-Keşfan minhaci’l-edille kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Felsefe – Din İlişkileri Faslu’l-Makal el-Keşfan minhaci’l-edille

Felsefe – Din İlişkileri Faslu’l-Makal el-Keşfan minhaci’l-edille Kitabının Kısa Özeti Oku

Felsefe – Din İlişkileri Faslu’l-Makal el-Keşfan minhaci’l-edille kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

İbn Rüşd’ün yapmak istediği bir bakıma felsefeye İslam dünyasında yeni bir itibar kazandırmak olmuştur. Tercümesi sunulan iki risalede de görüleceği gibi İbn Rüşd, felsefeyle dinin barışık olduğunu, çünkü ikisinin de hakka ve hakikata işaret ettiklerini vurgulamaktadır. Buna paralel olarak şeriatın insanlara hitap ediş tarzının ve insanların şeriatın verdiği bilgileri algılama şekillerinin değişik oldukları konusu üzerinde durarak bazı bilgi alanlarına ve bu arada felsefi meselelere bir ayrıcalık tanımaktadır. İbn Rüşd’ün bilgi ve anlayış sevilerini tenkit ettiği, hatta küçümsediği kelamcıların, özellikle Eşarilerin ve bu arada Gazali’nin fikirleri de elinizdeki kitapta sözkonusu edilmektedir

Felsefe – Din İlişkileri Faslu’l-Makal el-Keşfan minhaci’l-edille Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Çevirmen: Prof. Dr. Süleyman Uludağ
Yayın Tarihi 2012-04-01
ISBN 9759952952
Baskı Sayısı 4. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 266
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Felsefe – Din İlişkileri Faslu’l-Makal el-Keşfan minhaci’l-edille PDF İndir

Felsefe – Din İlişkileri Faslu’l-Makal el-Keşfan minhaci’l-edille kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=İbn Rüşd“>İbn Rüşd isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser İbn Rüşd yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=İbn Rüşd“>İbn Rüşd Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Bir yorum

  • Abd Ocak 17, 2020, 7:37 pm

    İndirebilirsem memnun olacağım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.