Eski Hindistan’da Budizm – T. W. Rhys Davids Pdf İndir

Ekim 25, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=T. W. Rhys Davids“>T. W. Rhys Davids yazarı tarafından yazılan Eski Hindistan’da Budizm kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Eski Hindistan’da Budizm

Eski Hindistan’da Budizm Kitabının Kısa Özeti Oku

Eski Hindistan’da Budizm kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

Eski Hindistan’da Budizm adlı bu kitapta okuyucu yapılan arkeolojik buluntular ışığında:*Buda’nın yaşadığı dönemlerdeki kentler ve bunların coğrafi yapısı, yönetim biçimleri, ekonomik yapıları, sosyal sınıfları, nüfus yoğunlukları;*Buda’nın yaşadığı dönemden Kral Asoka’nın hüküm sürdüğü döneme kadar olan Budacılığa ait yazılı metinlerin oluşumu, dilin ve edebiyatın gelişimi, en eski Pali ve Cataka metinlerinin içeriğini;*Çilecilik uygulamaları ve bunu Batı’daki süreçleri ile konuştukları;*Vedalar döneminden başlayıp Buda’nın yaşadığı döneme kadar olan dinsel inanışları ruh güçü öğretisi, genedoğum inancı, kurban törenlerinin oluşum süreçlerini;*Hindistan’da Budacılığın yayılmasında öncü olmuş Chandragupta, Aşoka, Kanişka dönemleri hakkında bilgiler bulacaktır.

Eski Hindistan’da Budizm Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Çevirmen: Murat İnceayan
Yayın Tarihi 2007-11-21
ISBN 9756529614
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 267
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Eski Hindistan’da Budizm PDF İndir

Eski Hindistan’da Budizm kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=T. W. Rhys Davids“>T. W. Rhys Davids isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser T. W. Rhys Davids yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=T. W. Rhys Davids“>T. W. Rhys Davids Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)