Erken Modern Dönem Yahudi Tarihi – David B. Ruderman Pdf İndir

Ekim 25, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=David B. Ruderman“>David B. Ruderman yazarı tarafından yazılan Erken Modern Dönem Yahudi Tarihi kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Erken Modern Dönem Yahudi Tarihi

Erken Modern Dönem Yahudi Tarihi Kitabının Kısa Özeti Oku

Erken Modern Dönem Yahudi Tarihi kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

Yahudi tarihinde modernliğin başlangıcı genellikle on sekizinci yüzyılın ikinci yarısında Haskala’nın ortaya çıkmasıylabağdaştırılır. Erken Modern Dönem Yahudi Tarihi kitabı,1492 senesinde Yahudilerin İspanya’dan sürülmesiyle başlayan erkenmodern dönemdeki Yahudi dünyasına yeni ve cesur bir bakış açısı getiriyor… Krakow ve Venedik’ten Amsterdam ve İzmir’e,Avrupa genelindeki çeşitli Yahudi topluluklara özgü tarihi ve kültürel olguları, bu toplulukların birbirlerine olan etkilerini, ekonomik,sosyal ve dini bağlantılarını inceleyen yazar, değerlendirmelerinde beş önemli faktörü göz önünde bulunduruyor: Farklı dil,geçmiş ve geleneklerden gelen Yahudileri ve Yahudilerle Yahudi olmayanları kaynaştıran toplumsal hareketler; Yahudi nüfusunçoğunlukta olduğu yerleşim merkezlerindeki güç oligarşileri; matbaanın keşfiyle birlikte gelen bilgi patlaması; Yahudi metinlereHıristiyan okurların büyük ilgisi ve Yahudi seçkinlerin üniversitelere kabulü; Sabetayları, Konversoları, Hıristiyanları ve İbranilerietkisi altına alan dini kimlik bunalımları ile Mesihlik olgusu etrafında şekillenen rabinik otorite krizi…Erken Modern Dönem YahudiTarihi, özellikle erken modern dönemdeki Yahudi kültürüne ışık tutarak, Yahudiliğin çağımızdaki konumunu anlamak ve doğrudeğerlendirmek için gerekli arka planı sunuyor…

Erken Modern Dönem Yahudi Tarihi Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Çevirmen: Lizet Deadato
Yayın Tarihi 2013-02-13
ISBN 9751032805
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 288
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 16.5 x 23.5 cm

Erken Modern Dönem Yahudi Tarihi PDF İndir

Erken Modern Dönem Yahudi Tarihi kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=David B. Ruderman“>David B. Ruderman isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser David B. Ruderman yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=David B. Ruderman“>David B. Ruderman Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)