Endülüs’te Felsefe, Din ve Siyaset ilişkisi – Mustafa Yıldız Pdf İndir

Ekim 27, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=Mustafa Yıldız“>Mustafa Yıldız yazarı tarafından yazılan Endülüs’te Felsefe, Din ve Siyaset ilişkisi kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Endülüs’te Felsefe, Din ve Siyaset ilişkisi

Endülüs’te Felsefe, Din ve Siyaset ilişkisi Kitabının Kısa Özeti Oku

Endülüs’te Felsefe, Din ve Siyaset ilişkisi kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

Endülüs’te Felsefe, Din ve Siyaset ilişkisi kitabında Mustafa Yıldız, felsefenin ve dinin birbirine karşı ko­numlarını siyasal hayat bağlamında tartışmaya açıyor. Kitapta; Endülüs’te şekillenen felsefe geleneğinde özellikle “Din ile felsefe arasın­daki çatışmanın kaynağı nedir? DinÇ® hükümlere göre bi­çimlenen bir siyasal sistem içerisinde bilim ve felsefenin yeri nedir? Din felsefeyi etkiler mi, felsefe dinÇ® bilgileri sağlam bir kaynak olarak alır mı? Dinde anlamın belir­lenmesi neye göre olur? DinÇ® bilgiler ile felsefede/bilimde ortaya konulan hakikatler çeliştiği zaman ne yapılmalıdır? Yönetim mekanizmasında din bilginlerinin mi, yoksa fi­lozofların mı bulunması uygundur?” gibi sorulara cevap aranmaya çalışılmıştır. Hiç şüphe yok ki, felsefe ile din arasındaki çatışma kadar bunlar arasındaki bağların ve benzerliklerin de gösterilmesi büyük önem arz eder. islam dünyasında bugün bile çok ciddi tartışmalara sebep olan din, felsefe ve siyaset arasındaki ilişkiler Endülüs’ün birbiri ardı sıra gelen üç filozofunun; ibn Bacce, ibn Tufeyl ve ibn Rüşd’ün görüşleri çerçevesinde incelenmiştir.

Endülüs’te Felsefe, Din ve Siyaset ilişkisi Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Yayın Tarihi 2016-02-22
ISBN 6051553689
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TǜRKLJE
Sayfa Sayısı 230
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı

Endülüs’te Felsefe, Din ve Siyaset ilişkisi PDF İndir

Endülüs’te Felsefe, Din ve Siyaset ilişkisi kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=Mustafa Yıldız“>Mustafa Yıldız isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Mustafa Yıldız yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=Mustafa Yıldız“>Mustafa Yıldız Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)