Din Felsefesi Seçme Metinler – Michael Peterson Pdf İndir

Ekim 24, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=Michael Peterson“>Michael Peterson yazarı tarafından yazılan Din Felsefesi Seçme Metinler kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Din Felsefesi Seçme Metinler

Din Felsefesi Seçme Metinler Kitabının Kısa Özeti Oku

Din Felsefesi Seçme Metinler kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

Dinî inançlarla ilgili yaklaşık bir düzine temel soru etrafında örülmüş olan Din Felsefesi: Seçme Metinler; hem —dinî tecrübe, teist argümanlar, kötülük problemi ve mucizeler gibi— din felsefesinde genel kabul görmüş, hem de —dinin ontolojik hükmü, reformcu epistemoloji, açık teizm, bilim ve din çatışması ve dinî çeşitlilik gibi— yeni ilgi alanları hâline gelmekte olan mevzulara dair metinleri ihtiva ediyor.Elinizdeki eseri oluşturan metinler, dinî inançların felsefî zeminine dair müzakereler içermesi bakımından din felsefesi alanında çalışan öğrencilere hitap ettiği kadar, dinî meselelerin felsefî zeminde tartışılmasıyla, lehte ve aleyhte sunulan gerekçelerle ilgilenen felsefe okuruna da hitap ediyor. Seçilen metinler, köklü ve kadim sorulara verilmiş, uzun bir tecrübe ve birikim sonucu ortaya çıkan incelikli cevapları yansıtıyor.Din Felsefesi: Seçme Metinler, din felsefesi derslerinde kullanılabilecek şekilde düzenlenmiştir. Kitaptaki ondört kısmın her birisi, o kısımdaki temel mevzuları belirten ve okuma parçalarından her birinin konuyla alakasını kapsamlı olarak izah eden kapsamlı bir giriş içermektedir. Her bir metnin başında kısa bir takdim yazısına ve sonunda, metinle ilgili çalışma sorularına yer verilmektedir.Bu kitap, öğrencilerin nabzını tutacak —yani, her bir mevzu ya da konunun niçin önemli olduğunu gösterecek ve anahtar konumdaki meselelerde kendi görüşlerini oluşturmalarına fırsat temin edecek— şekilde tanzim edilmiştir.

Din Felsefesi Seçme Metinler Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Çevirmen: Osman Baş
Çevirmen: Rahim Acar
Çevirmen: Nebi Mehdiyev
Çevirmen: Hümeyra Özturan
Yayın Tarihi 2018-05-01
Orjinal Adı Philosophy of Religion
ISBN 6055383343
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 843
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi 1. Hm. Kağıt
Boyut 16.5 x 24 cm

Din Felsefesi Seçme Metinler PDF İndir

Din Felsefesi Seçme Metinler kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=Michael Peterson“>Michael Peterson isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Michael Peterson yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=Michael Peterson“>Michael Peterson Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)