Bir Psikiyatristin Anıları – Irvin D. Yalom Pdf İndir

Kasım 26, 2018

[thumbnail]
Türkiye’nin en iyi PDF kitap indirme sitesine hoşgeldiniz. Bu site içerisinde Bir Psikiyatristin Anıları gibi kitapları ücretsiz olarak indirebilir ya da doğrudan okuyabilirsiniz.

Irvin D. Yalom yazarı tarafından yazılan Bir Psikiyatristin Anıları kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Bir Psikiyatristin Anıları

Bir Psikiyatristin Anıları Kitabının Kısa Özeti Oku

Bir Psikiyatristin Anıları kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.
Seksen beş yaşın acemisiyim. Sona doğru yaklaştıkça adım adım başa dönen bir daire çizerek ilerliyorum.   Rusya göçmeni Yahudilerin ilk nesil çocuklarından olan yazar ve psikiyatrist Irvin D. Yalom, Washington, DC’nin düşük sınıfın çoğunlukta olduğu bir bölgesinde büyüdü. İçinde bulunduğu şartlardan kurtulmak istediği için aklına doktor olmayı koydu ve bunu inanılmaz bir yükseliş izledi. Başkalarının hayatlarını araştırmak üzerine bir kariyer inşa eden Yalom, kalemini ve terapötik bakış açısını bu kez kendisi için kullanıyor. Yalom’un hikâyesi bir rüyayla başlıyor: Kendisi on iki yaşında ve yüzü sivilce izleriyle dolu bir kızın evinin önünden bisikletiyle geçiyor. Her sabah olduğu gibi kızla arkadaş olabilmek umuduyla kıza, “Selam Kızamıklı!” diye bağırıyor. Ama rüyasında kızın babası, Yalom’u her gün tekrarladığı bu sözlerin onu incittiğine dair uyarıyor. Yalom’a göre bu, empatinin doğuşu; bu dersi hiç unutmamış. Sevgiye ve pişmanlığa dair anekdotlarla iç içe geçmiş olan Bir Psikiyatristin Anıları’nı okurken, kitapları pek çok insan için yol gösterici bilge bir psikiyatrist ve düşünürün yaşam yolculuğuna şahitlik ediyoruz. Ama bu yalnızca bir insanın hayat hikâyesi değil, Yalom’un yaşamına ve gelişimine dair düşünceleri, bizi kendi köklerimiz ve hayatımızın anlamı üzerine düşünmeye de davet ediyor. “Etkileyici, güçlü ve hem konusu hem de Yalom’un yaşadığı zamanlar açısından düşündürücü. İnanılmaz bir kitap.” Abraham Verghese, Gözyaşı Kapısı’nın yazarı  “Yalom’un içe bakışlarının ve anlamlı sözlerinin hayranı olanlar, onun geçmişinin en özel detaylarını, tutkularını ve verimli bir yaşamın kapılarını açan anahtarları bu kitapta bulacak.” Kirkus Reviews  “İnsan ruhu konusunda dünyanın en önemli ve en başarılı uzmanlarından birinin samimi, içgörülerle dolu hatıratı.” Daniel Menaker   “Irvin D. Yalom’un yıllardır büyük bir hayranı olarak Bir Psikiyatristin Anıları’na bayıldım. Bu ondan beklediğimiz kitaptı; kendi benliğine derin bir yolculuk… Onun samimi ve canlı hikâyesi aslında okuyucuların kendi hayatlarını sorgulamalarına da yardımcı olacak. Bize cesur ve yerinde bir öz analizin nasıl bir şey olduğunu gösteriyor. Tekrar tekrar okunması gereken bir kitap.”Jay Parini

Bir Psikiyatristin Anıları Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Çevirmen: Elif Okan Gezmiş
Yayın Tarihi 2017-11-08
Orjinal Adı Becoming Myself: A Psychiatrist’s Memoir
ISBN 6052993415
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 408
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Bir Psikiyatristin Anıları PDF İndir

Bir Psikiyatristin Anıları kitabı, Irvin D. Yalom isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Irvin D. Yalom yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

Irvin D. Yalom Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

17 Yorum

 • Ayşe Betül Kasım 27, 2018, 10:55 pm

  Güzel

 • Ayşe Betül Kasım 27, 2018, 10:56 pm

  Güzel kitap

 • Cüneyt Mart 6, 2019, 11:44 pm

  Güzel kitap

 • anonim Nisan 10, 2019, 12:59 pm

  iyi

 • Senem Nisan 25, 2019, 12:00 am

  Link?

 • Annea Mayıs 3, 2019, 12:35 pm

  Guzel

 • Hakan Aralık 19, 2019, 3:25 pm

  güzel

 • mustafa Aralık 23, 2019, 10:52 am

  teşekkürler

 • Demir Aralık 31, 2019, 6:18 pm

  Bir Psikiyatristin Anıları PDF gönderir misiniz

 • Davut Ocak 6, 2020, 10:50 pm

  10/10 kitap

 • Mahmut Paşa Şubat 27, 2020, 3:18 pm

  Mükemmel bir site kitabı bitirdim harikaydı (pdf verin lan)

 • Sn Şubat 27, 2020, 8:13 pm

  Nzmz

 • Hubb Mart 9, 2020, 4:09 pm

  Merhaba. Rica etsem bana da ” Irvin Yalom’un Bir psikiyatristin anılarini” gönderir misiniz?

 • Yasin Mart 15, 2020, 11:28 pm

  İrvin d. Yalom bir psikiyatristin anılarını pdf formatında gönderebilir misiniz?

 • Kara Arslan Mart 17, 2020, 1:34 pm

  Lütfen Irvin D. Yalom Bir Pskiyatristin Anıları kitabını e posta adresime gönderebilir misiniz ?

 • ferat Nisan 3, 2020, 6:28 pm

  Irvın D. Yalom Bir Psikyatristin Anıları kitabını e posta olarak gönderebilir misiniz lütfe

 • dalloway Nisan 10, 2020, 6:43 pm

  güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.