Aşığın Aynası Kayıp Kalbin Peşinde – William C. Chittick Pdf İndir

Ekim 23, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=William C. Chittick“>William C. Chittick yazarı tarafından yazılan Aşığın Aynası Kayıp Kalbin Peşinde kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Aşığın Aynası Kayıp Kalbin Peşinde

Aşığın Aynası Kayıp Kalbin Peşinde Kitabının Kısa Özeti Oku

Aşığın Aynası Kayıp Kalbin Peşinde kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

Yolcu ve sâlik için Kur’ân’ın her bir âyeti bir haber ve aşk mektubu gibidir.Onlar Kur’ân’ı bilirler ve O da Kur’ân’ın güzelliklerini onlara verip açar.” Şems-i Tebrîzî, Kur’ân’ın önemini ifade ederken işte böyle söylüyor. Bugün artık Kur’ân’ı bir aşk mektubu gibi okuyan çok az insan olsa gerek. Peki, ama bunun sebebi Kur’ân’ın içeriğinden mi yoksa okurun ruhunda var olanlardan mı kaynaklanmaktadır? Şems’in buna cevabı açıktır: “Kusur insanların Allah’a aşk ve muhabbet nazarıyla bakmamasıdır.” * İslâm düşüncesi üzerine araştırma yapanlar, William C. Chittick’in yazılarına çok şey borçludur. Onun çalışmaları İslâm düşüncesinin çoğu zaman engebeli topraklarında yolumuzu bulabilmemiz için bizlere son derece yardımcı olmuştur. Elinizdeki bu kitap, Profesör Chittick’in, 1975-2011 yılları arasında yayınlanmış olan, İslâm düşüncesinin temel konuları ve şahsiyetleriyle ilgili birçok değerli ve ufuk açıcı çalışmasını bir araya getiriyor. Sufizm’in genel teorik ve amelî boyutları ve bunların İslâm hukuku ve kelâmla, tefsir ve dinî çoğulculukla ilişkisi, İbn-i Arabî’nin kendisinden sonraki İslâm düşüncesi üzerinde bıraktığı etki, İslâm felsefesi ve İslâm felsefesi geleneğinin dünya tasavvuruna dair ontoloji, psikoloji, kozmoloji ve öte dünya hayatı gibi ana temaları, bu kapsamlı ve titizlikle kaleme alınmış eserde size yol arkadaşlığı edecek konulardan yalnızca birkaçı. Akademik eğitiminin yanı sıra berrak ve analitik bir zihne sahip, çetrefilli düşünceleri sarâhatle açıklayabilen eşine az rastlanır ve yetkin bir deha olan William C. Chittick, günümüz meseleleri üzerine düşünceleriyle de bu eserinde hepimize ışık tutuyor. Bu aynı zamanda, çevre krizi, dinî dışlayıcılık ve dünya barışı konularına Chittick’in gönül gözünden bakma fırsatı. “O, nurundan bir bir hüzmecik gönderdi de âlem nura gark oldu.O, tek bir tohum ekti de bütün bu meyveler büyüdü gelişti!Aşk bahçesinde birliğin kıvılcımı çaktı daDallar, ağaçlar, yapraklar, dikenler, hepsi birden çiçeğe durdu!” 

Aşığın Aynası Kayıp Kalbin Peşinde Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Çevirmen: Ömer Saruhanlıoğlu
Yayın Tarihi 2018-11-12
ISBN 6059318600
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 340
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 16 x 23 cm

Aşığın Aynası Kayıp Kalbin Peşinde PDF İndir

Aşığın Aynası Kayıp Kalbin Peşinde kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=William C. Chittick“>William C. Chittick isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser William C. Chittick yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=William C. Chittick“>William C. Chittick Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)