Alayına New York Pdf indir

Eylül 15, 2017

Aslı genç ve güzel, sarışın bir kızdır. Annesinin ve babasının ölümü üzerine teyzesi ona küçük yaşta iken bakmaya başlamıştır. Maddi olarak gayet zengin olan teyzesi, Aslı’yı değişim programı kapsamında New York’ a gönderir. Arkadaşları Aygül ve Eda hoşlandığı Arda, teyzesi ve sınıfıyla vedalaşan Aslı New York yolculuğuna başlar.

Alayına New York Pdf Oku

Alayına New York Pdf Oku

Değişim programıyla beraber Aslı, New York’ta bulunan Türk asıllı bir ailenin evinde kalıp eğitimini sürdürecektir. New York’a vardığında Emma isimli bir kadın Aslı’yı havaalanından alır ve evine götürür. Kocasıyla beraber bir işi olduğunu söyleyen Emma dışarı çıkar. Bunun üzerine Aslı evde tek olduğunu sanarak banyoya girer. Çıktığında genç ve yakışıklı bir erkekle karşılaşan Aslı korkar. O kişinin Max olduğunu, Emma’nın öz annesi ama babasının öz babası öldükten sonra annesinin evlendiği adam olduğunu öğrenir. Aslı ve Max başta anlaşamasalar da zamanla aşka doğru yelken açarlar.

Bartu Aslı’nın arkadaşı olurken Maya ile Bartu sevgili olurlar. Jake kitapta kötü bir karakter olup kötü planlarını Max ve Aslı üzerinde uygulamaktadır.

Alayına New York kitabı gerçekten eğlenceli, sıkılmadan okuyabileceğimiz bir kitaptır ama edebî açıdan pek beğenilmemektedir. Bunun nedeni yazarın yaşı nedeniyle pek deneyiminin olmamasıdır.

Kitap yine oldukça genç bir kitleye hitap etmektedir. Alayına New York okuyan kişilerin yaşı genel olarak 12 ve 16 yaş arasındadır. Wattpad uygulamasına ve yazarın yaşına göre düşünüldüğünde oldukça başarılı olan Alayına New York’u kitap olarak düşündüğümüzde çok fazla beklenti karşılamamaktadır.

Kitap 446 sayfa olarak birazcık kalın olsa da elinize aldığınız zaman bitirmeniz çok kolay olmaktadır. Ayrıca yazarın dili sayesinde okurken zorlanmamakla beraber sıkılmadan okunabilmektedir.

Kitap hakkındaki benim yorumuma gelirsek, kitap bir kısma, Aslı’nın teyzesinin öldüğü kısma kadar gerçekçi ve sürükleyiciydi. Benden tam puan almak üzere ilerliyordu. Ancak teyze ölünce birden gerçekleşemeyecek gibi görünen, drama dönüşen bazı olaylar oldu. Mesela Max’in Türkiye’ye gelip Urfa’ya gitmesi gerçek dışı gibi görünüyordu. Yine yazar bir süre sonra kitabı biraz drama dönüştürdü ama bu rahatsız edecek düzeyde değildi. Aynı zamanda iyi kız, kötü erkek mevzusu çoğu Wattpad kitabı gibi bu kitapta da vardı. Bu tarz kitaplardan hoşlanmayanlara tavsiye etmem ama inanın okunmak için bir şansı hak ediyordu. Kitabı okurken 18 yaşında bir kızın yazdığını düşününce kitaptaki ufak hatalar sizi rahatsız etmemekte.

“Seni çok özledim,” diye fısıldadı kulağıma. Ses tonu öyle bir özlem barındırıyordu ki… Hiçbir şey söylemeden ona sarılıyor, gözyaşlarıma engel olamıyordum. “Rüya olmasından korkuyorum, Max. Birazdan uyanacak olmaktan, yok olmandan korkuyorum.” Sanki mümkünmüş gibi daha sıkı sarılırken, başını yüzüme doğru eğip gözlerime baktı. “Senin kadar gerçeğim, güzelim. Artık yanındayım, seninleyim.”

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

4 Yorum

 • Hasret Şubat 3, 2018, 2:28 am

  Kitabı nasıl indireceğim?

 • Yagmurr Temmuz 27, 2018, 10:08 pm

  İndiremedimm

 • Aleyna Kasım 14, 2018, 11:46 am

  Ben de indiremedim

 • İlayda Aralık 29, 2018, 2:28 am

  İndiremedim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)