Açık Medeniyet Çok Medeniyetli Toplum ve Dünyaya Doğru – Prof. Dr. Recep Şentürk Pdf İndir

Kasım 8, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=Prof. Dr. Recep Şentürk“>Prof. Dr. Recep Şentürk yazarı tarafından yazılan Açık Medeniyet Çok Medeniyetli Toplum ve Dünyaya Doğru kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

Açık Medeniyet Çok Medeniyetli Toplum ve Dünyaya Doğru

Açık Medeniyet Çok Medeniyetli Toplum ve Dünyaya Doğru Kitabının Kısa Özeti Oku

Açık Medeniyet Çok Medeniyetli Toplum ve Dünyaya Doğru kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

Bu kitap, bir yandan çok ciddi yapısal değişimlere uğrayan günümüz dünyasına dair bir takım önemli tespit ve tahliller sunarken, diğer yandan geleceğe dönük çok-medeniyetli bir toplum ve dünya düzeni projesinin kültürel temelini oluşturacak yeni bir düşünce tarzı önermektedir. Yazara göre açık medeniyetler başka medeniyetlere hayat hakkı tanırlar ve onlarla etkileşim içine girerler. Kapalı medeniyetler ise kendilerini yeryüzündeki tek medeniyet olarak görerek diğerlerini yok etmeye çalışırlar. Günümüzde medeniyetler arası ilişkiler yapısal bir değişime uğramıştır: Tarih boyunca asırlardır kendi sınırları içinde yaşayan medeniyetler artık -gelişen iletişim ve ulaşım teknolojisi sayesinde- tüm dünyada iç içe geçmiştir. Neticede kapalı medeniyet olgusu yerini zorunlu olarak açık medeniyete bırakmıştır. Artık hiçbir medeniyet kapılarını diğerlerine kapatamaz. Ancak insanlık böyle bir gelişmeye fikri, siyasi, hukuki ve ahlaki açıdan hazırlıksız yakalanmıştır ve medeniyetsel çoğulculukla nasıl baş edeceğini bilememektedir. Fakat İslam medeniyeti içinden geçtiğimiz kritik tarihi dönemeçte bu sorunun çözümünde insanlığa ilham kaynağı olabilir.

Açık Medeniyet Çok Medeniyetli Toplum ve Dünyaya Doğru Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Yayın Tarihi 2018-08-06
ISBN 6053260127
Baskı Sayısı 5. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 280
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Açık Medeniyet Çok Medeniyetli Toplum ve Dünyaya Doğru PDF İndir

Açık Medeniyet Çok Medeniyetli Toplum ve Dünyaya Doğru kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=Prof. Dr. Recep Şentürk“>Prof. Dr. Recep Şentürk isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Prof. Dr. Recep Şentürk yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=Prof. Dr. Recep Şentürk“>Prof. Dr. Recep Şentürk Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Ya da

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.