21. Yüzyılda Din Sorunu – Georges Corm Pdf İndir

Ekim 24, 2019

https://pdfkitapokutr.com/?s=Georges Corm“>Georges Corm yazarı tarafından yazılan 21. Yüzyılda Din Sorunu kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Sitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Kitabı indirebilmek için önce F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin, daha sonra ise aşağıdan yorum yazın. Link otomatik olarak sayfa içerisine dahil olacaktır.

21. Yüzyılda Din Sorunu

21. Yüzyılda Din Sorunu Kitabının Kısa Özeti Oku

21. Yüzyılda Din Sorunu kitabının kısa özetini okumadan önce şunu belirtelim ki bu özet alıntıdır. Kitapla ilgili temel ipucu vermektedir.

20. yüzyılın sonlarından bu yana dünya jeopolitiğine nüfuz eden “dinin geri dönüşü”nün, postmodern dünyanın altüst oluşlarını anlamada başlıca anahtar haline geleceği konuşuluyor. Georges Corm, bu uyarıcı ve bilgi yüklü kitabında işte bu amentüyü sorguluyor. Bu dünya sunumunun felsefi ve politik çıkış noktalarını, bunların kaynağında yer alan ve bilhassa Amerikan yeni muhafazakÇ¢rlığının etkinliğinden beslenen postmodern karşıdevrimci düşünceyi analiz ediyor.Yazar, hayli geniş bir tarihsel belge birikimini kullanarak; dinin politik alanı istila etmesinin, Aydınlanma ile silinmiş dinÇ® kimliklerin yeniden canlanması olmadığını gösteriyor. Hannah Arendt’in analizlerini devam ettirerek, ekonomik ve mali küreselleşmenin etkileriyle sarsılan yaşlı demokrasilerin meşruiyet krizini tanımlıyor.Bu kriz, aynı zamanda, üç tektanrılı dini, Yahudilik, Hıristiyanlık ve islÇ¢m’ı etkilemekte; dinÇ® aşırılıkları üretmektedir. Ve nihayet, Georges Corm’a göre, modern şiddetin arkeolojisi, Fransız Devrimi’nde ve onun “terör”ünde değil; Engizisyon’da ve Avrupa’daki din savaşlarının uzun yüzyılında aranmalıdır.Dolayısıyla yanıbaşımızda cereyan eden şey, “dinin geri dönüşü”nden ziyade; son derece din dışı politik ve ekonomik çıkarların hizmetinde bir “dine başvuru”dur. Bu durumda, dinÇ® köktenciliklerin ve Batılı yeni muhafazakÇ¢r elitlerin bizi sürüklediği bu tehlikeli girdaba karşı durmak sadece, Aydınlanma mirasının yeniden saygınlığına kavuşturulması ve cumhuriyetçi ilkelerin uluslararası ölçekte uygulamaya konulması ile mümkündür.

21. Yüzyılda Din Sorunu Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

LJevirmen: şžule Sönmez
Yayın Tarihi 2018-09-05
ISBN 9750505676
Baskı Sayısı 3. Baskı
Dil TǜRKLJE
Sayfa Sayısı 246
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13 x 19.5 cm

21. Yüzyılda Din Sorunu PDF İndir

21. Yüzyılda Din Sorunu kitabı, https://pdfkitapokutr.com/?s=Georges Corm“>Georges Corm isimli yazar tarafından yazılmıştır. Eser Georges Corm yazarının en iyi eserlerinden birisi olarak görülmektedir. Kitabı sitemizden ücretsiz indirmeniz mümkün. Ancak Telif hakkı nedeniyle doğrudan link paylaşamıyoruz. Ancak kitabı indirmek için aşağıda yorum bırakabilirsiniz.

 

https://pdfkitapokutr.com/?s=Georges Corm“>Georges Corm Yazarının Tüm Kitapları

PDF KİTABI İNDİREMEYENLER YORUM ATSINLAR, MAİL İLE YOLLAYALIM.

Yorumlar

yorum yapılmış. Kitap indirmek için sen de yorum yap.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Enjoy this blog? Please spread the word :)